PRVENSTVO SLOVENIJE U12 in U14

Maribor, 28.-29.9.2024

Atletski klub Poljane Maribor je vzorno pripravil in izvedel pionirsko prvenstvo za najmlajše kategorije. Poglejmo kako se se odrezali Radovljičani.

V kategoriji U10 so v teku na 60 m  dekleta osvojile; Leja Justin 6., Liza Soklič 11. in Zarja Petrač 27. mesto. V teku na 200 m je Leja  Justin  osvojila 6., Liza Soklič 8. in Zarja Petrač 24. mesto.

V kategoriji U11 je v hoji na 1.000 m Juš Šter osvojil 1. mesto, pri dekletih pa Zoja Vogrinčič prav tako 1. mesto. Miša Gašperšič je v suvanju krogle osvojila 5. mesto, V metu vortexa je Domen Šlegel  zasedel 7., v suvanju krogle pa 6. mesto. V teku na 60 m je Mija Vogrinčič osvojila 7., Maša Kovačič 9., Liza Aljančič 14. in Maša Šenk Kapus 31. mesto. V skoku v višino je Neža Ussai Zubčič osvojila 3. , Nina Rodman 4. in Izabela Šmit 11. mesto. V teku na 600 m je Vid Jevtič osvojil 6. mesto. V skoku v daljino je Maša Kovačič osvojila 4., Liza Aljančič  5., Karin Šenk Kapus 22. in Maša Šenk Kapus 26. mesto. Maša je v teku na 600 m osvojila 12. mesto. V metu vortexa je Miša Gašperšič osvojila 9., Mija Vogrinčič pa 11. mesto. Mija je odlično tekla  na 200 m in osvojila odlično 4. mesto. Na isti razdalji je Maša Kovačič zasedla 8., Liza Aljančič zasedla 14.  in Nina Rodman 21.,  Karin Šenk Kapus pa 25. mesto.

V kategoriji U12 je v hoji na 2-000 m 1. mesto osvojil Maks Hrovat. V suvanju krogle je 5. mesto osvojil Aljaž Stojan. V skoku v daljino je Hana Avdić zasedla 22., v teku na 60 m 26. in v teku na 200 m 22. mesto. V isti disciplini je Mija Hrovat zasedla 39. mesto. Stojan Aljaž je v metu vortexa zasedel 6. mesto. V teku na 1.000 m je Maks Hrovat zasedel 7. mesto.  Mija Hrovat je v skoku v višino osvojila 4. mesto.

V kategoriji U13 je v skoku v daljino Ines Avsenek Renko osvojila odlično 2. mesto. V metu vortexa je Maša Zabret osvojila 3., Ema Rekar pa 4. mesto. V teku na 200 m ovire je Nina Rodman osvojila 11. mesto. V teku na 60 m je Inna Jusufagić osvojila 4. mesto, Ines Avsenek Renko pa 10. V teku na 1.000 m je Uroš Jevtič zasedel 6., Anže Vovk pa 19. mesto. V skoku v višino je Jaka Kovačič osvojil 3. Izidor Gmajnar pa  6. mesto. Lisa Rodman je v skoku v višino osvojila 5. mesto. V suvanju krogle je Maša Zabret osvojila 4., Ema Rekar pa 6. mesto. V teku na 200 m je Inna Jusufagić osvojila 5., Ines Avsenek Renko pa 6. mesto. V troskoku je bila odlična Ines Avsenek Renko ki je osvojila 3. mesto.

Vse mladim atletom in atletinjam čestitamo za dobre rezultate!