PRVENSTVO SLOVENIJE ZA U12 in U14

Ptuj,  31.9.-1.10. 2023

V zaključku letošnje atletske sezone so uspešno zgodbo o uspeha napisali tudi najmlajši atleti in atletinje našega kluba. 5 Zlatih, 2 Srebrni in 6 Bronastih je bila bera  medalj, ter še nekak drugih visokih uvrstitev. Poglejmo uvrstitve.

V kategoriji U12 je  med prvimi z nastopom pričel Maks Hrovat, in si v tekmovalni hoji na 1.000 m prihodil 1. mesto. Na stopničkah mu je družbo delal Tilen Jazbec, ki je osvojil 2. ,mesto. V teku na 200 m je Nejc Štefelin z odličnim finišem osvojil 3. mesto. Pri dekletih je Neža Zubčič Ussai  v skoku v višino osvojila 1. mesto, Mija Hrovat je bila 10. V skoku v daljino je Mija Hrovat osvojila 15., Liza Aljančič pa 23. mesto. Liza je v teku na 60 m osvojila 32. mesto. Mihelič Elena je v teku na 200 m zasedla 23. mesto.

V kategoriji U14 je Črt Zorc zmagal v metu vortexa, v skoku v višino pa je osvojil 3. mesto. V isti disciplini sta bila Jaka Kovačič 5., Izidor Gmajnar pa 8. Nik Zabret je v suvanju krogle osvojil 3. mesto. Lovro Pohar je v skoku v daljino osvojil  3. mesto. Dekleta  v tej kategoriji so bila odlične. V skoku v višino je zmagala Zala Arnol, 4. mesto je osvojila Julia Slak. V metu vortexa je prepričljivo 1. mesto osvojila Ema Rekar, vortex ji je poletel do 51,70 m. Maša Zabret je zasedla 12. mesto. V teku na 60 m  je bila izvrstna Meta Mežnarec, osvojila je 2. mesto, v teku na 200 m pa je osvojila 3. mesto, Inna Jusufagić 28. Gabrijela Meglič pa 39. mesto. v teku na 60 m ovire je Julia Slak osvojila 14. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Neja Jarkovič, Meta Mežnarec, Inna Jusufagić in Zala Arnol je osvojila odlično 3. mesto., v štafeti 4 x 200 m pa 4. mesto . V suvanju krogle je Ema Rekar zasedla 8., Maša Zabret pa 26. mesto.

Posebna zgodba pa se je dogajala pri skoku v daljino. Zali Arnol so napačno zapisali njen najboljši skok in zaradi sodniške napake pristala na 6. mestu, Neja Jarkovič je bila 15., Ines Renko Avsenek 21, Lili Vrečko 23 in Ema Rekar 33. Že na samem tekmovališču smo uradno vložili protest, in ker so priče potrdile zapisničarsko napako, predvidevamo, da bo Tekmovalna komisija to upoštevala in Zali Priznali skok in s tem tudi 3. mesto.

Vsem tekmovalcem čestitamo za srčne nastope.