PRVENSTVO SLOVENIJE ZA PIONIRJE/KE U16

AK Ptuj je vzorno organiziral prvenstvo Slovenije  za kategorijo U16. Nekaj dobrih uvrstitev so dosegli tudi Radovljičani.

Kot prvi  se je na stezo podal Tim Maltarič, ki je v tekmovalni hoji na 3.000 m postal slovenski prvak. V skoku v daljino je Lovro Pohar z osebnim rekordom 5,12 m  zasedel 10. mesto, Mark Bizjak 13. in Maks Jerala 15. mesto. Matevž Majer je odlično odtekel razdaljo 3.000 m in na svojem prvem prvenstvu osvojil 3. mesto. V troskoku je odlično skakala Nika Dovžan Karahodžić in osvojila 2. mesto, Neja Jarkovič je pristala na 10. mestu. V teku na 300 m je Meta Mežnarec zasedla 15., Ema Reinhart pa 75. mesto. V teku na 2.000 m je Maša Robič osvojila lepo 6. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi  Lina Jarkovič , Katarina Rogač,  Meta Mežnarec   in Nika Dovžan Karahodžič je s klubskim rekordom 51,48 osvojila 5. mesto.

Drugi dan je na stezo najprej prišel Maks Jerala in v troskoku zasedel 9. mesto. Maks je kasneje nastopil še v metu kopja in zasedel 6. mesto. V metu diska je Nejc Vidmar osvojil 4., Nik Zabret pa 8. mesto. V teku na 100 m si je Mark Bizjak pritekel 31. mesto. V teku na 1.000 m si je Matevž Majerj pritekel 6. mesto. Pri dekletih je bila v skoku najboljša Katarina Rogač, ki je s skokom 5,33, osvojila naslov državne prvakinje. Žal se je pri ogrevanju Nika Dovžan Karahodžič poškodovala, kajti po rezultatu je sodila v najožji krog za stopničke. V sprinterski preizkušnji na 100 m je Meta Mežnarec osvojila 13. mesto. Maša Robič si je v teku na 1.000 m pritekla 10. mesto.

Vsem nastopajočim, predvsem pa dobitnikom kolajn čestitamo.