PRVENSTVO SLOVENIJE ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U12 in U14

Koper, 24.-25.9.2022

V spremenljivem vremenu se je v Kopru odvilo prvenstvo Slovenije za pionirski kategoriji U12 in U14. Zelo uspešni so bili tudi naši najmlajši atleti saj so se domov vrnili s polno bero medalj. Štiri zlate, štiri srebrni in dve bronasti medalji je izjemen uspeh mladih Radovljiških atletov.

Med najboljše na prvenstvu lahko štejemo Patrika Tolarja, v svoji starostni skupini U14  je osvojil dve zlati in dve srebrni medalji. Najboljši je bil v skoku v višino, preskočil je 1,70 m, najhitrejši je bil tudi v teku na 200 m ovire, srebrno je prejel za tek v štafeti 4 x 100 m in 4 x 200 .  Med prve dobitnike medalj  na prvenstvu se je vpisal Tim Maltarič, ki je v tekmovalni hoji osvojil naslov državnega prvaka. V skoku v daljino je Mark Bizjak osvojil 2., Maks Jerala 5. in Lovro Pohar 13. mesto. Jaka Štefelin je v A finalu teka na 60 m osvojil 5. mesto.  V teku na 200 m je 3. mesto osvojil Jaka Štefelin. V suvanju krogle je Nik Zabret osvojil 7., v metu vortexa pa 23. mesto.  Štefeta  4 x 100 m  v postavi Maks Jerala, Jaka Štefelin, Patrik Tolar in Mark Bizjak je osvojila odlično 2. mesto, v isti postavi so v štafeti 4 x 200 m prav tako osvojili 2. mesto.

Pri dekletih U14 je v skoku v daljino 3. mesto osvojila Nika Dovžan Karahodžić, v A finalu teka na 60 m pa je osvojila 8. mesto. V isti disciplini je 18. mesto osvojila Neja Jarkovič, Lili Vrečko pa 45. mesto. V skoku v višino je Julija Slak osvojila 4., Ivana Berce pa 6. mesto. V teku na  1.000 m je Lana Čatić osvojila 34. mesto, v teku na 200 m pa 85. V teku na 60 m je Neja Jarkovič zasedla 46. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Neja Jarkovič. Lana Čatič, Lili Vrečko in Nika Dovžan Karahodžić je zasedla 13. mesto.

Pri dekletih v starostni kategoriji U12 so prijetno presenetile dekleta, ki so v štafeti 4 x 200 m v postavi Ines Renko Avsenek, Maja Mulej, Inna Jusufagić in Zoja Razinger osvojila  1. mesto.

Izkazala se je tudi Maša Zabret, v metu vortexa je osvojila srebrno medaljo, v suvanju krogle  pa je zasedla 5. mesto. V skoku v daljino je Zoja Razinger je osvojila 2,Štiri zlate,  mesto, v teku na 200 m pa 4. mesto. V isti disciplini je Ines Renko Avsenek zasedla 9. mesto. V teku na  60 m je v B finalu Inna Jusufagić osvojila 2. mesto. V skoku v daljino je Ines Renko Avsenek osvojila 8., Maja Mulej pa 23. mesto. V teku na 600 m je Inna Jusufagić osvojila 6., Elena Mihelič pa 15. mesto.

Pri fantih U12 si je v skoku v višino 3. mesto priskakal Jaka Kovačič, Izidor Gmajnar je bil 7.   V teku na 200 m je Jaka Kovačič osvojil 8., Nejc Štefelin pa 12. mesto, Nejc  je osvojil tudi 18. mesto v skoku v daljino. V metu vortexa je Stojan Aljaž 16. mesto.

Atletinjam in atletom čestitamo za odlične rezultate.