ZIMSKO PRVENSTVO SLOVENIJE V METIH ZA STAREJŠI MLADINSKI IN PIONIRSKI KATEGORIJI in PRVENSTVO SLOVENIJE v dvorani U12

Deli objavo

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Ptuj, 16.3.2024

Na Ptuju je potekalo ZIMSKO PRVENSTVO SLOVENIJE V METIH ZA STAREJŠI MLADINSKI IN PIONIRSKI KATEGORIJI, na katerem so vidno vlogo igrali Radovljičani. V kategoriji starejših mladincev, v kateri  je trenutno najmočnejša konkurenca med metalci,  je naslov prvaka z metom 67,40 m osvojil Tevž Podlipnik. Njegov rezultat je odličen, saj ga do norme za nastop na svetovnem prvenstvu loči le slabih 60 cm. Družbo na zmagovalnih stopničkah mu je delal Matic Vidmar, z metom 59,94 m  si je zagotovil 3. mesto. Gaber Brajnik je osvojil 6. mesto.

V kategoriji pionirjev  si je v metu diska z metom 29,09 m Nik Zabret priboril 3. mesto. Med pionirkami se je izkazala Ema Rekar, ki je z osebnim rekordom 30. 26 m osvojila 6. mesto. Maša Zabret je bile 9., Zala Arnol pa 12.

V Slovenski Bistrici pa so izvedli prvenstvo Slovenije v dvorani za starostno kategorijo U12, ki je sicer razdeljena na letnika  2013 in 2014. V kategoriji P11  sta bili v skoku v daljino odlični Liza Aljančič, ki je osvojila 2.  in Maša Kovačič, ki je osvojila 3. mesto. Liza je preskočila  magično mejo 4,04 m in Maša ki je skočila 3,99 m. Mija Vogrinčič je  v finalu teka na 50 m 5., Juta Bertoncelj pa 16. V teku na 400 m je Karin Šenk Kapus osvojila 7.,  Miša Gašperšič pa 17. mesto.

V kategoriji P12 je v teku na 50 m Leja Justin osvojila 2. mesto. V skoku v daljino je Liza Soklič preskočila 3,77 m in osvojila odlično 2. mesto. Zarja Petrač  je v teku na 200 m zasedla 14. mesto.

Vsem mladim tekmovllkam in tekmovalcem čestitamo za dosežene rezultate.