TRI ZLATE, PET SREBRNIH IN TRI BRONASTE KOLAJNE JE BERA ODLIČIJ NA PRVENSTVU SLOVENIJE ZA ML. MLADINCE IN MLADINKE TER MLAJŠE ČLANE IN ČLANICE

Dolenjska prestolnica je bila gostitelj letošnjega prvenstva Slovenije za ml. mladinke in mladince ter ml. člane in članice.

Prvi dan tekmovanja nas je pri ml. članicah  v troskoku razveselila Neja Omanovič. S preskočenimi 12,86 m je poleg osvojenega 1. mesta potrdila normo za Evropsko prvenstvo, ki bo julija v Talinu v Estoniji.  V skoku v daljino je Rok Makuc osvojil 6. mesto. Nina Breznik je v sprinterski preizkušnji na 100 m, s  časom 12,77 osvojila 7. mesto.

V mlajši mladinski kategoriji je bil  Nik Kozel Tomše v odlični dnevni formi, z osebnim rekordom v skoku v daljino s 6, 63 m osvojil je  osvojil visoko 2. mesto, v  teku na 100 m je v A finalu z rezultatom 11,42   osvojil odlično 3. mesto, treba je poudariti, da je pred tem opravil skok v daljino. 2. mesta v teku 2.000 m  zapreke se je veselil Gašper Žagar, tudi on je postavil osebni rekord. V teku na 1. 500 m je Jakob Mulej  prav tako izboljšal osebi rekord, s časom 4:35,41 se je uvrstil na 6. mesto.

Troskok za ml. mladinke je Radovljičankam prinesel odlične rezultate,  prav vse štiri tekmovalke so   postavile svoje najboljše rezultate. V ospredju je bila z osvojenim 1. mestom in skokom 12,28 m Kaja Maltarič, z  2. mestom ji je na zmagovalne stopničke sledila Eva Pačnik, preskočila je 11,97 m. Na 8. mesto se je uvrstila Amadeja Lavtižar Verdnik, na 9. pa Urška Pirc. v teku na 100 m, je Dora Sabalić   osvojila 20., Katjuša Robič 29. in Sara Avsenek Renko 40 mesto. Heidi Zor je v metu diska osvojila 6. mesto. V skoku v višino je Manca Papler osvojila 6., Živa Kovačič pa 8. mesto. Manca Papler je v metu   kopja osvojila lepo 3. mesto. V teku na 400 m je Tinka Turk zasedla 23. mesto. I. Štafeta   4 x 100 m v  postavi Sabalič Dora, Lavtižar Verdnik Amadeja.  Pačnik Eva in Maltarič Kaja je osvojila 8. mesto, II. ekipa v postavi  Turk Tinka, Robič Katjuša, Bohinc Zala in  Avsenek Renko Sara pa 11. mesto.

Tudi drugi dan prvenstva nam je postregel z dobrimi rezultati in uspehi. Barbara Štuhec je v skoku v  daljino  preskočila 5,73 m, a žal osvojila nehvaležno 4. mesto. Neja Omanović je zasedla s skokom 5,25 m  8. mesto. Nina Breznik je v teku na 200 m s časom 26,98 osvojila 6. mesto. Troskok za ml. mladince je Tjašu Peterlinu prinesel osebni rekord, 13,69 m je bilo dovolj za izvrstno 2. mesto.V teku na 400 m ovire je krstni tek doživel Matevž Kavčič, osvojil je 8. mesto.

Met kopja je    Radovljičanom prinesel dve kolajni. Z odličnim metom 58,59 m je Tevž Podlipnik   prepričljivo ugnal konkurenco in osvojil svoj drugi naslov prvaka v tej kategoriji. Zelo pa je presenetil  Gaber Brajnik, z metom 44,71 m je osvojil 3.. mesto. Tomy Legat  je zasedel 7. mesto. V teku na 200 m je Katjuša Robič zasedla 39., Zala Bohinc 41., Sara Avsenek Renko 42. in Tinka Turk 44. mesto. V suvanju krogle je Manca Papler zasedla 6. Tina Miličič 7. in Heidi Zor 10. mesto. V skoku v daljino je bila uspešna Kaja Maltarič, s skokom 5,58 m je osvojila srebrno medaljo, Manca Papler je bila 16. in Urška Pirc 24. Štafeta 4 x 300 m v postavi  Turk Tinka,  Pohar Meta,  Avsenek Renko Sara  in Rotar  Karin je zasedla 13. mesto.

Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate.