NA ATLETSKEM  POKALU  SLOVENIJE ZA U16  PIONIRKE  OSVOJILE 3. MESTO, PIONIRJI NA 6.

Nova Gorica, 26.6.2021

V razgreti Novi Gorici je potekal APS za pionirke in pionirke v kategoriji U16. Uspešno so se ga udeležili tudi mladi Radovljiški atleti, domov se vračajo z nekaterimi lepimi uspehi.

Pri fantih  so v metu kopja nastopili kar štirje metalci, Gaber Brajnik, Matic Vidmar, Andrej Mihelič in Nace Koblar. Največ uspeha je imel Gaber Brajnik, ki je osvojil 3. mesto, Andrej Mihelič je z osebnim rekordom zasedel 5, Nace Koblar 6. in Matic Vidmar  10. mesto.  Ažbe Smolnikar, Mak Detela, Patrik Tolar in Lovro Valter   so v skoku v višino nanizali naslednje uvrstitve; največ uspeha je imel Lovro Valter, osvojil je odlično 2. mesto, Ažbe Smolnikar je pristal na 6., Mak Detela na 7. in Patrik Tolar na 10 mestu. Matevž Kavčič je v teku 300 m ovire zasedel 5. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Ažbe Smolnikar, Mak Detela, Patrik Tolar in Lovro Valter je osvojila 5. mesto.

Pri dekletih je bila najuspešnejša Manca Papler, ki je v teku 80 m ovire in v metu kopja osvojila srebrni kolajni, Živa Kovačič v skoku v višino osvojila visoko 2, Ajda Štefelin pa 6. mesto. V metu diska se je izkazala Heidi Zor, z osebnim rekordom je osvojila 3. mesto. V suvanju krogle sta nastopili Tina Miličič Eržen in Nika Humerca, prva je zasedla 6., slednja pa 9. mesto.  V najkrajši tekaški disciplini, teku na 100 m je Katjuša Robič zasedla 19. mesto . V teku na 300 m si je Tinka Turk pritekla  14. mesto,  v teku na 300 m ovire  pa je Meta Pohar osvojila 10 mesto. Krstni nastop je v metu kladiva prestala Katja Zajc, osvojila je 7. mesto. Štefeta 4 x 100 m v postavi Živa Kovači, Meta Pohar, Tinka Turk in Katjuša Robič  so zasedle lepo 5. mesto.

Dekleta so se v pokalu med 32. slovenskimi klubi in društvi  uvrstile na odlično 3., fantje pa med 31 klubi na 6. mesto. Nedvomno lep uspeh in vsem čestitamo!