Že tretje evropsko prvenstvo za Nejo Omanovič

Po Tbilisiju v Gruziji leta 2016, Borasu na Švedskem leta 2019, se je Neji Omanovič tudi letos uspelo uvrstiti na Evropsko prvenstvo U23, ki ga bo tokrat gostila Estonska prestolnica Tallinn.

Neja je normo v troskoku za nastop na evropskem prvenstvu dosegla 12. junija v Novem mestu na prvenstvu Slovenije za mlajše člane in članice, kjer je s skokom 12.86 m potrdila, da spada na največja atletska tekmovanja.

Neja je z reprezentanco že prispela v Tallinn, kjer jo v četrtek, 8. julija ob 17.10 čakajo kvalifikacije in držimo pesti, da bi se ji uspelo uvrstiti v petkov finale.

Naj poudarim, da je že sama uvrstitev na tako veliko tekmovanje velik uspeh, saj so norme za nastop res visoke in jih doseže malo atletov. V klubu smo zato izjemno ponosni na Nejo, saj ji je ta dosežek uspel že tretjič!

Lea Holc