Največ državnih naslovov odnesli v Radovljico

SEDEM  ZLATIH IN TRI SREBRNE NA PRVENSTVU SLOVENIJE U14 V DVORANI

V športni dvorani v Šiški -Ljubljana se je v soboto odvijalo prvenstvo Slovenije v dvorani  letnikov 2009 in 2010. Naši mladi atleti nas tudi tokrat niso razočarali in so že zgodaj napovedali odlično pripravljenost in dvignili apetite za poletno sezono.  Razveseli so nas s kopico izvrstnih rezultatov, osebnih rekordov in nenazadnje odličij.

Pobližje si oglejmo rezultate za letnik 2010.

Pri dekletih je naslov slovenske prvakinje v skoku v višino osvojila Zala Arnol, ki je slavila s preskočenimi 140 cm. Tudi naslov vice prvakinje v skoku v višino gre v Radovljico. Julija Slak je namreč zaostala zgolj za klubsko kolegico in si nadela srebrno medaljo. S 5. mestom v skoku v daljino nas je razveselila Neja Jarkovič, Anja Ibrahimović je uspeh dopolnila z 22. mestom.

Rezultati za letnik 2009.

Pri dekletih se je najbolje odrezala Nika Dovžan Karahodžič, ki se domov vrača s kar 2 zlatima medaljama. Prvakinja je postala v skoku v daljino s preskočenimi 4,90 m, krono pa je osvojila tudi v troskoku, kjer je skočila 9,68 m. Še eno zmago nam je priskakala Ivana Berce v skoku v višino, naslov državne prvakinje je osvojila s skokom 1.34 m.

Tudi fantje so se odlično odrezali. V teku na 60 m je Mark Bizjak osvojil 2. mesto in naslov vice prvaka, na nehvaležno 4. mesto pa se je s sicer izvrstnim tekom uvrstil Jaka Štefelin. Mark je uspeh pri teku na 60 m dopolnil še z zmago v skoku v daljino. S preskočenimi 5,02 cm je za 3 cm premagal klubskega kolega Maksimiljana Jerala, ki je tako poskrbel za še ene dvojne stopničke. Tudi Maks pa si je priskakal dvojen uspeh. Slavil je namreč v troskoku, kjer je s preskočenimi 10,12 m za cel meter preskočil drugo uvrščenega. V skoku v višino pa nas je navdušil Patrik Tolar, ki je premočno zmagal in si s 163 cm priskakal naslov prvaka.

Mladim atletinjam in atletom čestitamo za odlične rezultate.