EKIPNO PRVENSTVO SLOVENIJE ZA U12 in U14

Slovenska Bistrica, 5.-6.9.2020

NA EKIPNEM PRVENSTVU SLOVENIJE ZA U12 IN U14 BLESTELI RADOVLJIČANI

DRŽAVNI EKIPNI PRVAKI SO POSTALI PIONIRJI U12, PIONIRKE U14 IN PIONIRJI U14

PATRIK TOLAR Z 1,49 m POSTAVIL NOV DRŽAVNI REKORD V VIŠINO ZA U12

Slovenska Bistrica bo še dolgo ostala v spominu vseh, ki smo se udeležili ekipnega prvenstva Slovenije v kategoriji U12 in U14. O nastopu naših mladih tekmovalcev lahko govorimo v presežnikih, osvojeni pokali to potrjujemo. Tekmovalni in ekipni duh, veselje, navijanje in navdušenje je ob vsakem našem nastopu  krasilo te mlade atlete in atletinje. Pokazali smo, da v Radovljici delamo pravo pionirsko atletiko.

REZULTATI 1. DAN:

Pionirji U12: V skoku v višino naj je razveselil Patrik Tolar. Na samo to, da je prepričljivo osvojil 1. mesto. V 3. poizkusu je premagal letvico na višini novega državnega rekorda, ki znaša 1,49 m. V teku na 60 m, je Mark Bizjak osvojil 1. mesto V metu vortexa je Maks Jerala osvojil 2. mesto, Nik Zabret pa 6. V tekmovalni hoji je Tim Maltarič zasedel 5. mesto. Z užitkom smo spremljali nastop štafete 4 x 200 m. Maks Jerala, Patrik Tolar, Jaka Štefelin in Mark Bizjak so  namreč kar leteli po stezi in zasluženo osvojili 1. mesto.

Pri pionirkah U12 je v tekmovalni hoji Lana Čatić osvojila odlično  1. mesto, Nuša Avsenek pa 2. V skoku v daljino nas je prav tako lepo razveselila Nika Dovžan Karahodžić, osvojila je 2. mesto, tik za njo pa se je na 3. mesto uvrstila Neža Umek Varjačič. V metu krogle je Zala Arnol zasedla 6. mesto, Neja Jarkovič pa v teku na 60 m 7. mesto. Štafeta 4 x 200 m v postavi Neja Jarković, Nika Dovžan Karahodžić, Nuša Avsenek in Neža Umek Varjačič pa je osvojila visoko 2. mesto.

Pionirji U14: V tekmovalni hoji na 2000 m je prepričljivo 1. mesto osvojil Rok Pfajfar, na 4. mesto pa se je uvrstil Jaka Pačnik. Lovro Valter je v skoku v višino osvojil 1. mesto. V metu krogle je bil suveren Andrej Mihelič, z veliko prednostjo je osvojil 1. mesto. V teku na 60 m ovire je 2. mesto osvojil Matevž Kavčič, na 3. mesto pa se je uvrsti Lovro Valter. V teku na 200 m je Ažbe Smolnikar osvojil 3., Mak Detela pa 8. mesto.

Pri pionirkah U14 je v  tekmovalni hoji na 2000 m je z lepo prednostjo 1. mesto osvojila Tina Miličič Eržen. V skoki v daljino je Katarina Rogač osvojila 4. mesto, Ana Rogač pa se je uvrstila na 27. mesto. V teku na 60 m ovire je Živa Kovačič osvojila 6. mesto.. Jerca Grašič je v metu vortexa osvojila lepo 5. mesto, Heidi Zor pa 11. V teku na 200 m je Tinka Turk zasedla 13., Maša Robič 24., Lina Jarkovič 36. in Naja Ferenc na 43. mesto. Štafeta 4 x100 m v postavi Lina Jrkovič, Katarina Rogač, Tinka Turko in Živa Kovačič je osvojila 7. mesto.

REZULTATI 2. DAN

Pionirji U12: Mark Bizjak je imel ponovno svoj dan, kljub bolečini v peti je zmagal v skoku v daljino in v teku na 200m. V suvanju krogle je Patrik Tolar osvojil 3. Nik Zabret pa 4. mesto. V teku na 600 m  si je Maks Jerala pritekel 4. mesto.

Pri Pionirkah je bila v teku na 200 m odlična Nika Dovžan Karahodžić, osvojila je 2. mesto, Neja Jarkovič pa 7., Neja je tudi v teku na 60 m osvojila 7. mesto. V skoku v višino je Kira Lukinova   zasedla 6 mesto, Zala Arnol pa v metu vortexa 9. mesto.

Pionirji U14:  Tek na 200 m ovire je Lovru Valterju prinesel odlično 3. mesto. V skoku v daljino je presenetil Ažbe Smolnikar, osvojil je visoko 3. mesto. Andrej Mihelič je bil soliden v metu vortexa, osvojil je 4. mesto. Izkazal pa se je tudi kot šprinter, v teku na 60 m je zasedel 6. mesto. V teku na 1000 m je Matevž Kavčič zasedel 9. mesto. Štafeta 4 x 200 m je prinesle zmagoslavje članom AKR v postavi Matevž Kavčič, Lovro Valter, Mak Detela in Ažbe Smolnikar.

Pionirke U14: V skoku v višino je bila za razred ali dva najboljša Živa Kovačič, preskočila je letvico na višini 1,62m. Tina Miličič Eržen je v suvanju krogle osvojila 4., Nika Humerca pa 5. mesto. V teku na 200 m ovire se je s 4. mestom izkazala Tinka Turk. V šprintu, teku na 60 m je Katarina Rogač osvojile 10., Katjuša Robič14., Jerca Grašič 26. in Lina Jarkovič 32. mesto. V najdaljšem teku na 100o m je Maša Robič pritekla 12. mesto. Ob koncu večera je štafeta 4 x 200 m v postavi Lina Jarkovič, Katarina Rogač, Katjuša Robič in Tinka Turk osvojila odlično 4. mesto.

Državni ekipni prvaki so postali pionirji U12, pionirke U14 in pionirji U14, pionirke U12 pa so osvojile 4. mesto.

Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate.