NA PRVENSTVU SLOVENIJE ZA U12 in U14 RADOVLJIČANI ODLIČNI

NA PRVENSTVU SLOVENIJE ZA U12 in U14 ODLIČNI RADOVLJIČANI,

DOMOV SO ODNESLI 2 ZLATI, 6 SREBRNIH IN 8 BRONASTIH MEDALJ

Maribor je bil gostitelj letošnjega dvodnevnega prvenstva Slovenije za dečke in deklice v kategorijah U12 in U14. Idealni vremenski pogoji so omogočali dobre rezultate.

Prvenstvo so odprli tekmovalci U14 v hitri hoji, kjer sta se izkazala Lana Čatič in Tim Maltarič, oba sta osvojila bronasti odličji. V skoku v višino sta bila razred zase Ažbe Smolnikar in Patrik Tolar, Ažbe je s skokom 1,65 m osvojil 1. mesto, Patrik pa  s preskočenimi 1.59 m drugo mesto. Oba sta postavila tudi svoja osebna rekorda. V teku na 200 m je Mark Bizjak osvojil 5., Jaka Štefelin 13. in Maks Jerala 30. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Maks Jerala, Mark Bizjak, Jaka Štefelin in Ažbe Smolnikar je z odličnim tekom in dobrimi predajami osvojila odlično 2. mesto.

Pri dekletih je bila v skoku v daljino odlična Katarina Rogač, preskočila je 5,29 m in osvojila 2. mesto. Ana Rogač je zasedla 8. Nika Karahodžič Dovžan 12. in Lina Jarkovič 14. mesto. V teku na 200 m je Neja Ferenc Zasedla 51. , Pika Vrečko pa 71 . mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Lina Jarkovič, Katarina Rogač, Ana Rogač in  Nika Karahodžič Dovžan je osvojila visoko 2. mesto.

Pri pionirjih U12 sta najprej nastopila Nik Zabret in Jaš Rovanšek, ki sta v metu vortexa osvojila 9. in 16. mesto. V skoku v višino je Jaka Kovačič preskočil 1.26 m in  osvojil 2. mesto. V teku na 60 m je Nik Zabret zasedel 25., Jaka Kovačič 29. in Vitan Bertoncelj 45. mesto. V skoku v daljino je Zala Arnol osvojila 5., Zoja Razinger 6. in Lili Vrečko 23. mesto. V teku na 60 m je Neja Jarkovič zasedla 24 mesto. Maša Zabret je v suvanju krogle zasedla 7. mesto. Odlično pa je tekla štafeta 4 x 200 m v postavi Neja Jarkovič, Zala Arnol, Lili Vrečko in Zoja Razinger, ki je osvojila odlično 2. mesto.

2. dan prvenstva se je za naše tekmovalce v U14 pričel s skokom v daljino. Ažbe Smolnikar je doskočil do 5,36 m in osvojil 4. mesto, Maks Jerala pa s preskočenimi 5,04 m 6. mesto. V teku na 60 m je Marku Bizjaku do bronaste kolajne zmanjkalo nekaj stotink, v predteku je tekel 8,23 s, v A finalu pa je s časom 8:31 osvojil je 5. mesto, Jaka Štefelin je v B finalu zasedel 6. mesto. Štafeta 4 x 200 m v postavi Mark Bizjak, Maks Jerala, Jaka Štefelin in Ažbe Smolnikar je osvojila lepo 3. mesto.

Pri dekletih je v skoku v višino Ivana Berce osvojila 12. mesto. V sprinterski preizkušnji na 60 m se pomerilo kar 123 tekmovalk. Med najboljše se je uvrstila Katarina Rogač v predteku je dosegla čas 8,16 s.  v finalu pa s časom 8,19 s.  3. mesto. Nika Karahodžič Dovžan je v B finalu osvojila 4. mesto, Neja Ferenc se je uvrstila na 46., Lina Jarkovič na 59., Ana Rogač na 66. in Pika Vrečko na 73. mesto. V suvanju krogle si je Nika Humerca priborila svojo prvo medaljo na državnem prvenstvu, medalja sije v bronasti barvi. Tudi v štafetnem teku 4 x 200 m so bila dekleta odlična,  postava Katarina Rogač, Ana Rogač, Lina Jarkovič in Nika Karahodžič Dovžan je osvojila 3. mesto.

V kategoriji U12 je uspešno nastopil Nik Zabret, v suvanju krogle je osvojil 3. mesto. V skoku v daljino je Lovro Pohar zasedel 11., Jaš Rovanšek pa 14. mesto.                                                             Pri dekletih sta za novo veselje priskrbeli Zala Arnol in Julia Slak, v skoku v višino je Zala osvojila 1. , Julija pa  3.mesto. Maša Zabret v metu vortexa zasedla 12. mesto. Tek na 200 m je Zoji Razinger prinesel 9., Neji Jarkovič 20 in Lili Vrečko 22. mesto.

Ob zaključku lahko ponovno ugotovimo, da imamo v Radovljici odličen mladi rod atletov in atletinj.

Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate.