PRVENSTVO SLOVENIJE V DVORANI U 16

Novo Mesto

V dolenjski prestolnici se je s prvenstvom Slovenije v dvorani za kategorijo U16  in prvenstvom v tekmovalni hoji pričela sezona atletskih dvoranskih tekmovanj. Zaradi posledic Covida je bila radovljiška ekipa hudo zdesetkana, kljub temu pa so mladi atleti dosegli nekaj lepih uvrstitev. Rok Pfajfar je v hoji na 2.000 m prepričljivo osvojil naslov prvaka. Skok v višino so obvladovali Radovljičani, saj so osvojili prva tri mesta, zmagal je Ažbe Smolnikar, 2. mesto je osvojil Lovro Valter, 3. mesto pa Patrik Tolar. V skoku v daljino je Mark Bizjak zasedel 8. mesto, v teku na 60 m pa 24.

Pri dekletih je prijetno presenetila Ana Rogač, v skoku v daljino je osvojila 3. mesto. V isti disciplini je dobro skakala tudi Nika Dovžan Karahodžič, osvojila je 4. mesto, v troskoku pa 6.  mesto. V teku na 300 m je Tika Turk zasedla 11., Naja Ferenc pa 21. mesto.