NA PRVENSTVU SLOVENIJE ZA PIONIRJE/KE U16 ODLIČNI REZULTATI, REKORD MIHE KLOFUTARJA V TROSKOKU

Deli objavo

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Ravne na Koroškem, 15 -16.9. 2018

Idealni vremenski pogoji so na prvenstvu Slovenije za pionirje/ke U16 omogočili odlične rezultate.  Generacija radovljiških atletov in atletinj, ki se drugo leto selijo v višjo kategorijo, so nedvomno pustili lep vtis. Izkupiček je več kot odličen, Radovljičani so prinesli domov  štiri zlate, dve srebrni in eno bronasto medaljo.

Med temi medaljami pa ima ena poseben sijaj. Miha Klofutar je v troskoku s skokom 13,77 m postavil nov državni rekord.   Miha je  postal državni prvak v troskoku, v skoku v daljino je preskočil 6,42 m in osvojil srebrno medaljo, v skoku v višino je letvico preskočil na 1.83 ter prav tako osvojil 2. mesto.

Miha Klofutar, državni rekorder v troskoku

Klubski kolega Rok Makuc mu je z rezultati vseskozi pariral, Rok je zmagal v skoku v daljino, skočil je 6,72 m, v troskoku je osvojil 2. mesto, preskočil je 13,60 m, v teku na 100 m pa je s časom 12,43 zasedel 3. mesto. Med dobitnike zlate medalje sta se vpisala tudi Ažbe Horvatinović, ki je v metu diska z metom 48,17 postal državni prvak, Karin Avsenek pa hitri hoji na 3.000 m. njen čas pa 16:38,15.

Vsi štirje so si izborili nastop v reprezentanci, ki bo konec meseca nastopila na tradicionalnem peteroboju Češke – Slovaške-Madžarske – Hrvaške in Slovenije, tekma bo v Gjeru na Madžarskem.

Tudi ostali so dosegali lepe uvrstitve. Pia Zalokar je bila v metu kopja 4.,svoj osebni rekord je popravila na 37,52 m. Ana Vogelnik je v skoku v višino osvojila 5. mesto, letvico je preskočila na 1,50 m, Manca Papler pa s 140 cm 13. mesto. V troskoku sta bila Tjaš Peterlin 7. in Nik Kozel Tomše 14. V skoku v daljino je Nik Kozel Tomše  zasedel 14., Tjaš Peterlin 16. in Andraž Bizjak 21. mesto.

V teku na 1.000 m je Lucija Medja s časom 3:15,83 osvojila 11., v teku na 2.000 m pa s časom 7:12,74 – 7. mesto.  Nina Breznik je v teku na 300 m ovire zasedla 8. mesto, njen čas pa 50,48.

V skoku v daljino so se naše skakalke uvrstile; Eva Pačnik na 19., Pia Zalokar na 20. in Pia Holc na 29. mesto, v troskoku pa je preskočila 0,09 in zasedla 11. mesto.

Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate.