ODLIČNI REZULTATI MLADIH ATLETOV NA PRVENSTVIH SLOVENIJE

ROK MAKUC PRVAK SLOVENIJE V MNOGOBOJU ZA U14

NIK KOZEL TOMŠE PODPRVAK V MNOGOBOJU ZA U12

Ekipa U14 Velenje

Konec tedna so po Sloveniji potekala različna atletska tekmovanja. Velenje je v soboto,  28.5. 2016 organiziral Prvenstvo Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje / pionirke U14, v Domžalah so se prav tako v mnogoboju pomerili atleti v kategoriji U12. V Slovenski Bistrici je bil 16. Atletski miting, v Gorah nad Idrijo pa je potekala 2. tekma za Pokal Slovenije v gorskih tekih.

V Velenje se je ekipa odpravila z optimizmom. Rok Makuc je takoj v prvi disciplini, v teku na 60 m izenačil osebni rekord in sicer 7,84. V metu vortexa je zasedel 7. mesto, met je bil dolg 46,91 m. V skoku v daljino je preskočil 5,52 m in prepričljivo osvoji 1. mesto. V teku na 600 m je bil s časom 1:35,97 prav tako 1. Rok je z naskokom več kot 300 točk osvojil naslov državnega prvaka.

Tudi ostali fantje iz ekipe so bili dobri.

Miha Klofutar se je v teku na 60 m prav tako popravil na 8,61, Vid Požek je prav tako popravil osebni rekord na  8,75, Tjaš Peterlin je dosegel 8,96.  V metu vortexa je  Vid Požeg vrgel 44,02m, Miha 43,61 m, Tjaš pa 40,44.  V skoku v daljino je Miha preskočil 4,90 m. Tjaš Peterlin je skočil 4,37, Vid 4,24 m.

V zadnji disciplini v teku na 600 m je   Miha tekel 1:42,51, Tjaš 1:52,18 in Vid je tekel 1:59,47.

Miha Klofutar je zasedel 7. mesto, Tjaš Peterlin je bil 21 in Vid Požeg 24.

Rok in Miha sta tudi ekipno osvojila 1. mesto, Tjaš in Vid pa sta bila skupno 10.

Pri dekletih, ki so mnogoboj prav tako pričele v teku na 60 m se je izkazala Pia Zalokar, ki je postavila osebni rekord na 8,62, Pia Holc je dosegla 9,01, Ana Vogelnik 9,10 in Eva Pačnik 9,35. V skoku v daljino je Pia Zalokar preskočila 4,84, Pia Holc 4,44, Ana Vogelnik 4,22 m in Eva Pačnik 4,20. V metu vortexa je Pia Z. dosegla  rezultat 39,23 m, Pia H. 37,59, Ana 31,78 in Eva  30,56 m.

V zadnji disciplini v teku na 600 m so dekleta dosegale naslednje čase:   Ana V. 1:52,72, Eva P. 1:57,46, Pia H. 2:00,19 in Pia Z. 2:02,57,

Med posameznicami je Pia Zalokar osvojila lepo uvrstitev na 8. mesto, Pia Holc je bila 18., Ana Vogelnik 21. in Eva Pačnik  40. mesto

Ekipno sta bili obe Pii 3. , II. ekipa Ana in Eva pa sta bili 18.

Pia Z in Pia h Velenje

Vseekipno so Radovljičani osvojili odlično 5. mesto.

V Slovenski Bistrici so prav tako v soboto pripravili že 16. atletski miting za Stepišnikov memorial.

V članski kategoriji so uspešno nastopili tudi radovljiški atleti.

V teku na 200 m se je izkazal Mitja Nučič, ki je s časom, 22,58  osvojil visoko 3. mesto. Matic Silič je v skoku v višino preskočil 1,95 in osvojil 5. mesto.

Pri dekletih je Trina Praprotnik Malej v teku na 200 m z rezultatom 26,01 dosegla osebni rekord in osvojila 4. mesto. V troskoku je Neja Omanovič preskočila mejo 12 m, skok 12,08 je zadostoval za 5. mesto. Lara Krnc je v skoku v daljino preskočila 5,63 in osvojila 6. mesto, Lea Holc pa je s skokom 5,14 zasedla 11. mesto.

V nedeljo, 29.5. so v Domžalah organizirali Prvenstvo Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje / pionirke U12. Odlično so se odrezali tudi naši najmlajši tekmovalci.  Nik Kozel Tomše je osvojil visoko 2. mesto. Poglejmo njegove dosežke; na 60 m je tekel 8,99, v daljino je preskočil 4,26, vortex mu je poletel do 35,63 m, v teku na 300 m pa je dosegel čas 47,38 .

Andraž Bizjak je bil 6., Tomy Legat 36., Tevž Podlipnik 36, Oskar Zupan 40 in Jaka Černe 44.

NIK
NIK

Ekipno sta Nik in Andraž osvojila 1. mesto.

Nik in Andraž Domžale

Pri dekletih je bila zelo dobra Ana Vajs, osvojila je 4. mesto. Manca Papler se je uvrstila na 27., Ajda Avsenek na 53 in Živa Kovačič na 57. mesto.

Veekipno so Radovljičani osvojili odlično 3. mesto.

V Gorah nad Idrijo pa je potekala 2. tekma za Pokal Slovenije. V kategoriji mlajših deklic U14 sta bili odlični Medja Lucija, ki je osvojila 1. mesto, Eva Pačnik pa je osvojila 2. mesto.