NA PRVENSTVU SLOVENIJE ZA ML. MLADINCE/KE USPEŠNI TUDI RADOVLJIČANI

Maribor, 25.-26.6. 2016

Minuli vikend je bil AD Maribor organizator prvenstva Slovenije za mlajše mladinke in mladince. AK Radovljica je na dvodnevnem tekmovanju nastopil z vsemi najboljšimi, z izjemo Nike Ponikvar, ki je zbolela. Naše tekmovalci so se tudi tokrat domov vrnili z nekaj žlahtnimi odličji, tremi srebrnimi in petimi bronastimi medaljami, kar nas uvršča v sam vrh slovenske mladinske atletike.
V troskoku je Neja Omanovič naskakovala normo za Evropsko prvenstvo, skok 12,21 m je bil sicer dovolj za 2. mesto, žal pa ji je zmanjkalo vsega 4 cm do norme. Neja ima že v četrtek na mitingu v Ljubljani priložnost, da preskoči 12,25 m. Trina Praprotnik Malej je s skokom 11, 89 osvojila 3. mesto. V skoku v daljino je Trina osvojila 2. mesto, Lara Krnc pa tretja, v nadaljevanju je odlično skakala tudi v višino, preskočila je 1,62 m in osvojila 2. mesto. v teku 100 m ovire je zasedla 4. mesto, v metu kopja pa je bila šesta. S temi rezultati potrjuje, da hranja visoko raven forme pred evropskim prvenstvom v Tbilisiju, ki se pričenja 14.julija. Razveselila nas je štafeta v sestavi Lea Holc, Neja Omanovič, Trina Praprotnik Malej in Lara Krnc, ki je osvojila 3. mesto. Kaja Rupar je v hoji na 5.000 m osvojila 3. mesto, Matic Silič pa si je prav tako priskočil 3. mesto v skoku v višino. Ženska štafeta 4 x 300 m v postavi Sara Mohorič, Neja Omanovič, Trina Praprotnik Malej in Lara Krnc je osvojila dobro a nehvaležno 4. mesto. Od ostalih tekmovalcev, ki so se uvrstili v finale, lahko pohvalimo Patricio Šolar, ki je v mestu diska usvojila 7. v suvanju krogle pa 5. mesto, Neža Fister pa je bila v isti disciplini sedma. Lea Holc je v troskoku osvojila 6. mesto, enako mesto pa je v teku na 200 m dosegla tudi Trina Praprotnik Malej.