DRŽAVNO ATLETSKO PRVENSTVO ZA U12 IN U14, KOPER, 10.-11.9.2011

PRVA ZLATA KOLAJNA NA POSAMIČNEM PRVENSTVU SLOVENIJE
LARA KRNC SLOVENSKA PRVAKINJA V TEKU NA 60 m

Prvi dan dvodnevnega državnega atletskega prvenstva v Kopru za U12 in U14 so atletinje radovljiškega kluba pokazale odlično pripravljenost in dosegle nekaj vrhunskih in za klub zgodovinskih uvrstitev. Lara Krnc je v teku na 60 m z osebnim rekordom 8.64 postala prvakinja Slovenije za dekleta U12. Uspeh je dopolnila še v skoku v daljino, kjer je s skokom 4.63 m zasedla 2. mesto.
Dekleta v kategoriji U14 so nadaljevale z dobrimi rezultati. Najprej je Nika Ponikvar v teku na 200 m z odličnim rezultatom 26.85 zasedla 2. mesto, v skoku v daljino ji je sledila Trina Praprotnik Malej, ki je s skokom 5.30 v daljino prav tako zasedla 2. mesto. Ob koncu prvega tekmovalnega dne so Radovljičanke pokazale iz kakšnega testa so, v štafeti 4 x 100 m v postavi PETERLIN Lara, MOHORIČ Sara, PONIKVAR Nika, PRAPROTNIK MALEJ Trina so s časom 54.56 suvereno zmagale. Tudi drugi dan so dekleta nadaljevala serijo odličnih rezultatov. V finale teka na 60 m za U14 sta se izmed 64 tekmovalk uvrstili dve naši atletinji, Nika Ponikvar z osebnim rekordom 8.31 zasedla 3. mesto, Trina Praprotnik Malej pa s časom 8.59 zelo dobro 8. mesto. Velja omeniti, da je samo radovljiški klub imel v finalu dve zastopnici. V metu vortexa nas je prijetno presenetila Jera Bohinc, ki je z metom 39.32 m osvojila 3. mesto. Lara Krnc je svojo zbirko kolajn dopolnila v teku na 200 m, s časom 29.30 je osvojila 3. mesto. Vrhunec dneva so bili štafetni teki 4 x 200 m. Radovljiška ekipa v postavi PETERLIN Lara, MOHORIČ Sara, PRAPROTNIK MALEJ Trina, PONIKVAR Nika je v dramatičnem finišu s časom 1:54.65 osvojila zlato kolajno.Tudi ostala dekleta so vse po vrsti dosegale svoje osebne rekorde in napovedale, da bo treba v prihodnjem letu resno računati na njih.

Če sklenemo črto po končanem prvenstvu, mirno lahko ugotovimo, da so dekleta presegla vsa realna pričakovanja. Dobro leto dni po otvoritvi stadiona, nas je atletska javnost spoznala in čestitke nam brez zavisti delijo vsi. DEKLETA – ČESTITKE.

V imenu vodstva kluba čestitamo tudi trenerskemu zboru za dobro opravljeno delo!

Video štafeta 4 x100 na DP v Kopru

Video štafeta 4 x200 na DP v Kopru