ELVIS KUDIČ IN IRENEJ BOZOVIČAR SLOVENSKA PRVAKA

Maribor, 27.-28.5.2015

Maribor je bil gostitelj prvenstva Slovenije za st. mladince in mladinke ter mlajše člane in članice. Nekaj vidnejših rezultatov in uvrstitev na zmagovalne stopničke so dosegli tudi naši tekmovalci. Elvs Kudič je v teku 110 m ovire z osebnim rekordom 14,94 osvojil 1. mesto.
Neja Omanovič je v troskoku zasedla 5. mesto, Lara Peterlin 7., Maša Kofol 9. in Trina Praprotnik Malej 10. mesto. Lara Krnc je v teku na 100 m osvojila 9. mesto. Štafeta 4 x 100 m v postavi Sara Mohorič, Neja Omanovič, Trina Praprotnik Malej in Lara Krnc je s časom 49,88 pristala na 4. mestu. Iris Breganski je v skoku v višino zasedla 6. mesto.

Drugi dan prvenstva je od naših tekmovalcev prvi nastopil Andraž Maier in v teku na 200 m s časom 24,11 osvojil 18. mesto. Sara Mohorič in v teku na 400 m ovire z rezultatom 1:08,47 osvojila 5. mesto. V skoku v daljino je Trina Praprotnik Malej s skokom 5,14 m zasedla 10., Lara Krnc z rezultatom 5,12 m 11., Neja Omanovič s skokom 5,11 m 12. in Maša Kofol 13. mesto.
Tjaša Šolar je v suvanju krogle z metom 10, 05 osvojila 2. mesto.
V skoku v višino je Matic Silič preskočil 1,85 in osvojil 3. mesto. V troskoku je Jaka Kofol preskočil 13,18, m in zasedel 5. mesto. V teku na 800 m je Filip Baumgartner z osebnim rekordom 2:01,43 osvojil 7. mesto. V teku na 200 m sta sestri Katja in Tanja zasedli 26. in 29 mesto. Štafeta
4 x 400 m v postavi Sara Mohorič, Neja Omanovič, Trina Praprotnik Malej in Lara Krnc je s časom 4:09,04 pristala na 5. mestu.

Pri ml. članih smo imeli samo enega predstavnika, ki pa nas je odlično zastopal. Irenej Bozovičar je z metom 45.26 m postal slovenski prvak. To je hkrati tudi prvo odličje v članski kategoriji za AK R.
Vsem tekmovalcem čestitke za dobre rezultate.