IZREDNO USPEŠNI NASTOPI NA APS – DEKLETA DVAKRAT TRETJA

V soboto, 9.6. in nedeljo, 10.6. se je v Celju in Kopru odvijalo tekmovanje za ATLETSKI POKAL SLOVENIJE za kategorije od U12 do U16.Uspešno so nastopile tudi radovljiške atletinje in atleti, ki so se domov vrnili z zvrhano bero medalj.

Na Celjskem APS za U16, so navkljub deževnem vremenu z dobrimi rezultati in osebnimi rekordi poskrbeli metalci. Dejan Marič je v metu diska z rezultatom 40,00 osvojil srebrno kolajno, v suvanju krogle pa je z rezultatom 12, 57 m zasedel 3. mesto. Jakob Kocijančič je v metu kopja u osebnim rekordom 43,10 m osvojil srebrno kolajno. Izkazal se je tudi Jaka Kofol, ki je v troskoku nastopil kljub poškodbi in s skokom 11.30 zasedel 3. mesto. Tina Šolar je v skoku v višino s preskočenimi 1. 55 m, zasedla nehvaležno 4. mesto, kar pa ne zmanjšuje odlične ocene. Ines Jelenec je s skokom 1.40 zasedla 13. mesto. Zelo dobro se je izkazala Tjaša Šolar, ki je v metu krogle z osebnim rekordom 9,33 m, osvojila 5. mesto. Dejan Lavrič je bil 10. v skoku v daljino,Šejla Durmičevič 15 v teku na 300 m in 18. na 100 m. V skoku v daljino je bila Ester Potočar 18. , Manca Golja pa je zasedla 20. mesto.

V Kopru so se pomerili pionirji/ke v kategorijah U12 in U14. Radovljiške atletinje so v obeh kategorijah presegle pričakovanja in v skupnem točkovanju obakrat zasedle 3. mesto. Suverena zmagovalka APS za U14 v teku na 60 m je s časom 8.06 Nika Ponikvar, v predteku je tekla 8,01. V skoku v daljino je z osebnim rekordom 5,32 Trina Praprotnik Malej osvojila 2. mesto, Lara Krnc je s preskočenimi 4,77 pristala na 7. mestu, Neja Omanovič z 4.58, na 13. mestu, Lara Peterlin z 4,44 na 15. mestu, Jera Bohinc z 4,25 na 20 mestu, Maša Kofol z 4,21 na 22. mestu in Kjara Potočnik z 4,01 na 28. mestu. V razburljivem finalu teka na 60 m ovire je Sara Mohorič z osebnim rekordom osvojila 2. mesto, za zmagovalko je zaostala vsega 2 stotinki. Jera Bohinc je v metu vortexa osvojila 6. mesto. Krstni nastop na večjem tekmovanju je doživela tudi Tina Lukanc in v skoku v višino s 135 cm, zasedla 9. mesto. Štafetni tek 4 x 200 m v postavi Krnc Lara, Mohorič Sara, Preprotnik Malej Trina in Nika Ponikvar, so premočno osvojile Radovljičanke. Rezultat 1:50,12 je resna napoved, da je državni rekord v tej disciplini ogrožen.

Dekleta U12 pa so bila najprijetnejše presenečenje prvenstva, saj so v skupni razvrstitvi nepričakovano osvojila 3. mesto. Velja poudarit, da so bile med osmimi finalistkami na 60 m kar tri Radovljičanke. Tokrat je blestela Nika Vereš, ki je v teku na 60 m z osebnim rekordom 8.74 m zasedla 2. mesto, v teku na 200 m se je ura zaustavila pri 29,72 kar je bilo dovolj za prepričljivo zmago. Maja Šlibar se po pavzi zaradi poškodbi vrača, v teku na 60 m je osvojia 3. mesto, v skoku v daljino pa z 4,47 prav t,ako 3. mesto. Vsekakor nas je navdušila najmlajša Patricija Šolar, ki je v metu krogle z metom 8. 42 osvojila 3. mesto, v metu vortexa pa 4. mesto. Urška Baloh je z osebnim rekordom na 60 m (9,14) osvojila 7. mesto, v teku na 200m pa je s časom 31,02 in 7. mestom doprinesla skupnemu seštevku in ekipnemu tretjemu mestu.

TRENERJEM IN VSEM NASTOPAJOČIM ČESTITKE!