MLADI UPI ATLETIKE DOMŽALE

Domžale, 27.5.2012

V Domžalah so pripravili  že tradicionalni miting Mladi upi atletike, ki se ga je udeležila tudi ekipa AK Radovljica. Mlade Radovljičanke se niso izneverile letošnjim dobrim nastopom in tudi v Domžalah dokazale, da so pred atletskim pokalom Slovenije dobro pripravljene.

BOLJŠI REZULTATI:

Po dolgotrajni poškodbi se na steze vrača ml. madinec Žiga Tavčar in v teku na 200 m solidno odtekel 23.81 ter osvojil 4. mesto.
Pri dekletih (U16) sta v skoku v višino dvojno zmago priskakali Ines Jelenec in Tina Lukanc. Po izenačenem skakanju, obe sta preskočili 1.40 m, je prvo mesto pripadlo Ines Jelenec, pohvaliti pa je potrebno Tino Lukanc, zanjo je bil to krstni nastop za naš klub.
Trina Praprotnik Malej (U14) je v skoku v daljino prepričljivo zmagala s skokom 5.28 m, v teku na 60 m pa je s časom 8.39 osvojila 2. mesto. Prvo mesto je pripadlo klubski kolegici Niki Ponikvar ( U14), ki je tekla 8.21 in nakazala, da se počasi vrača v staro formo. Uspeh v isti disciplini je s 4. mestom zaokrožila Lara Krnc, ura se je ustavila na 8.62. Pri deklicah (U12) je Maja Šlibar dvakrat stopila na najvišjo stopničko, v skoku v daljino je preskočila 4.56 m, v teku na 60 m pa dosegla 8.80 s.  Nika Vereš, je s časom 9.09 je osvojila bronasto kolajno, prvič pa je v skoku v daljino premagala mejo štirih metrov, skok je bil dolg 4.07. Tik za njo se je na 5. mesto uvrstila Urška Baloh, ki je z 3.97 dosegla osebni rekord.

Žal se je zaradi neprimerne odskočne deske pri skoku v daljino poškodovala Lara Petrelnin, ki so jo morali prepeljati v Jeseniško bolnišnico. Želimo ji čim hitrejše okrevanje  in povratek na stezo.