Deli objavo

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Idealni vremenski pogoji, dobra organizacija in velika množica nastopajočih mladih atletov so bili podlaga za mnoge odlične rezultate. Tej beri so precej prispevali tudi radovljiški atleti in atletinje, ki so kar po vrsti dosegali osebne rekorde in osvajali prva mesta. Junakinja dneva je nedvomno Maja Šlibar, ki je v svoji starostni kategoriji U 12 kar trikrat stopila na zmagovalni oder. Z odličnim časom 8.66 je zmagala v teku na 60 m,s skokom v daljino je s 4. 62 m, prav tako osvojila zlato kolajno, svojo odlično pripravljenost pa potrdila še v teku na 200 m, s časom 29.03 s. je prejela svoj tretji pokal. ( VSI TRIJE REZULTATI OSEBNI REKORDI). Nič manj odlična ni bila Trina Praprotnik Malej z dvema zmagama in enim tretjim mestom. Nika Ponikvar se z zmago na 300 m vrača po dolgotrajni poškodbi. Nika Vereš z osebnim rekordom na 60 m in Valentin Dowhyj, oba sta prejela srebrne kolajne, se prav tako razvijata v dobra sprinterja. Žiga Modrič je z osebnim rekordom 3,88 m v daljino osvojil 2. mesto, Patricija Šolar je osvojila 3. mesto v metu krogle.Med najmlajšimi v U 8 je v skoku z mesta zmagal Nik Tomše Kozel, Pogačnik Nejc pa je osvojil dve bronasti kolajni.
V kategoriji starejših fantov U16 sta bila uspešna tudi Dejan Marič in Jakob Kocijančič, prvi je osvojil 3. mesto v suvanju krogle, slednji pa z metom 70. 96 m v metu vortexa prav tako 3. mesto.
Pohvala gre tudi vsem drugim mladim atletom, ki sicer niso stali na zmagovalnem odru, so pa s svojim pristopom potrdili svojo nadarjenost.