PRVENSTVO SLOVENIJE V MNOGOBOJU ZA U12 JE DOBIL NIK KOZEL TOMŠE

Slovenska Bistrica, 14.2.2016

V Slovenski Bistrici tradicionalno organizirajo državna prvenstva v mnogobojih za najmlajše kategorije. Tokrat so pripravili prvenstvo Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju za kategorijo U12. Imeniten uspeh so dosegli mladi radovljiški atleti, ki so posegli v sam vrh.

Junak v naši ekipi je nedvomno Nik Kozel Tomše, ki je z odličnimi nastopi v vseh disciplinah osvojil naslov državnega prvaka. Njegovi rezultati so zgovorni, 60 m je odtekel 9,02 in dosegel drugi čas, v suvanju (2kg) težke žoge je osvojil 1. mesto, met je bil dolg 9,27 m, v daljino je preskočil 4,40 m in prav tako osvojil 1. mesto. V teku na 300 m je s časom 53,53 osvojil 7. mesto.

Tudi ostali naši tekmovalci so bili dobri. Andraž Bizjak je v skupni razvrstitvi osvojil 8. mesto, Aleksej Špiler je bil 20., Jaka Černe je bil 34. in najmlajši Matic Vidmar 35.

Ekipno sta Nik in Andraž osvojila 1. mesto, II. ekipa v postavi, Aleksej, Jaka in Matic pa je osvojila 10. mesto.

Tudi dekleta so bila uspešna. Ana Vajs je osvojila 4. mesto, Manca Papler 23. in Ajda Avsenek 34. mesto. V ekipni razvrstitvi so dekleta osvojile odlično 3. Mesto.

V vseekipni razvrstitvi so mladi radovljiški atleti in atletinje osvojili visoko 4. mesto.

Vsem tekmovalcem, ki so nas prijetno presenetili in razveselili čestitamo.