PRVENSTVO SLOVENIJE ZA STAREJŠE MLADINCE

Novo Mesto, 21 -22.6.2019

Radovljiški atleti so v Novo Mesto odpotovali v vrhunski formi, vsaj tako kažejo rezultati 1. dne prvenstva.

Če je v članski kategoriji v skoku v daljino skok nad 8 m merilo vrhunskega rezultata, potem je skok preko 7 m merilo odličnosti za mladince. To odličnost je danes  v skoku v daljino dokazal Rok Makuc, sicer šele prvo leto mlajši mladinec, ki je s skokom 7,23 m postal slovenski prvak med st. mladinci. S tem rezultatom je tudi potrdil normo za uvrstitev na  olimpijski festival evropske mladine v Bakuju. Rok- čestitke, prav tako trenerju Iztoku Omerzi.

Matic Silič se je v skoku v daljino na zmagovalnem odru postavil na 3. mesto, skok je bil dolg 6.89  m. Izkazal se je tudi Rok Zupančič, v teku na 400 m je osvojil visoko 3. mesto. Valentin Dowhyj je v sprintu na 100 m zasedel 13. mesto. Presenetljivo se je izkazala štafeta 4 X 100 m v postavi Valentin Dowhyj,  Matic Silič, Rok Zupančič in Rok Makuc, ki  je osvojila 1. mesto.

Odlične so bile tudi dekleta, kot prva med njimi je Neja Omanovič, ki je z osebnim rekordom v troskoku z 12,90 osvojila 2. mesto in nakazala, da bo na evropsko prvenstvo odpotovala v dobri formi. Lea Holc je v teku na 1.500 m s časom 4:48,88 osvojila 2. mesto.  Nika Vereš je na sprinterski razdalji na 100 m osvojila 8. , Nina Breznik pa 13. mesto. V troskoku je Barbara Štuhec zasedla 12., Pia Holc pa 14. mesto.

Štafeta 4 X 100 m v postavi Nika Vereš, Neja Omanovič, Barbara Štuhec in Nina Breznik so osvojile zelo lepo 2. mesto.

Tudi drugi dan prvenstva je Radovljičanom prinesel nekaj odličnih rezultatov. V troskoku smo veliko  pričakovali od Matica Siliča. Razveselil nas je s 1. mestom, preskočil je 15,37 m. Matic je zmagal še v skoku v višino, lestvico je preskočil na 1, 88 m. Matica po doseženih uvrstitvah štejemo kot najuspešnejšega atleta na tem prvenstvu. Ponovno se je izkazal Rok Zupančič, v teku na 800 m s časom 1:55,59 je osvojil visoko 3. mesto.  Miha Klofutar je v troskoku  z 14,02 m osvojil 4. mesto.

Med dekleti je Neja Omanovič v skoku v daljino osvojila 6., Barbara Štuhec  7., Pia Holc pa 12.  mesto. V teku na 200 m je Nika Vereš osvojila 7. Nina Breznik pa 8. mesto. Lei Holc je včerajšnji tek na 1. 500 m pobral precej moči, tako, da je v teku na 800 m osvojila 7. mesto.