RADOVLJICA IMA PET SLOVENSKIH PRVAKOV U16

Ptuj 17.- 18.9.2016

Najstarejše slovensko mesto je bilo prizorišče prvenstva Slovenije za kategorijo U16. Nekaj dobrih rezultatov in visokih uvrstitev so dosegli tudi mladi radovljiški atleti in atletinje.

Med prvimi se je na atletsko stezo podala Kaja Rupar, nastopila je v hoji na 3.000 m. V izredno razburljivem zaključku hoje si  je Kaja »prihodila« zmago.

Kaja Rupar
Kaja Rupar

Takoj za njo je v teku na 80 m ovire nastopila Neža Fister in osvojila 8. mesto. Ker je to ena izmed disciplin v okviru mnogoboja za katerega se Neža pripravlja je to lep uspeh. Daljinski skoki so ena vidnejših disciplin kluba in to je potrdil Aiden Franko, ki je v troskoku z rezultatom 12,13 postal slovenski prvak.

Aiden Franko

V skoku v daljino za dekleta so nastopile tri Radovljičanke. Lei Holc se je v zadnji seriji izmuznila kolajna in osvojila še vedno visoko 4. mesto. Ana Muhar je bila 20, Maruša Legat pa 21.

V metu diska za dekleta smo imeli v ognju vroče železo. Patricia Šolar je osvojila 2. mesto.

Patricia Šolar

V suvanju krogle se Žanu Baškovču ni izšlo po načrtih, z nekoliko slabšo formo je osvojil 4. mesto. Miha Klofutar se je s starejšimi vrstniki dobro kosal in v skoku v višino  s preskočenimi 160 cm osvojil 5. mesto. Za Nino Breznik je bil tek na 1.000 m krstni tek, ki ga je odtekla pogumno in osvojila 19. mesto.

Štafeta deklet v postavi Lea Holc, Maruša Legat, Nika Vereš in Ana Muhar in je tekla solidno in pristala na 6.mestu. Fante v postavi Valentin Dowhyj, Miha Klofutar, Rok Makuc in Aiden Franko je osvojila 5. mesto.

Tudi drugi dan tekmovanja smo pričeli zmagovito. Lea Holc je v napetem peteroboju dokaj izenačenih  tekmovalk v troskoku s  skokom 10,87 osvojila zlato medaljo.

Lea Holc
Lea Holc

V metu kopja je Patricia z osebnim rekordom 37,15 osvojila 3. mesto. Še boljša je bila v suvanju krogle, s sunkom 11,93 je osvojila 1. mesto in zlato medaljo. Patricia je tako osvojila komplet  medalj.

V metu diska, z osebnim rekordom 41,35,  se je pri fantih z zlato medaljo ovenčal Žan Baškovč.

Žan Baškovč
Žan Baškovč

V skoku v daljino je bil uspešen mladi Rok Makuc, ki je zasedel 7. mesto, Aiden Franko pa je doskočil do 9. mesta. V teku na 100 je pri dekletih Nika Vereš osvojila 26. mesto. Pri fantih je Aiden Franko zasedel 13., Valentin Dowhyj pa 15. mesto. Oba sta odtekla svoje osebne rekorde, prvi 12,36, drugi pa 12,43. Ana Vogelnik je v skoku v višino preskočila 1,40 m in zasedla 9. mesto.

Prvenstvo Slovenije je veljalo tudi kot izbirno tekmovanje za peteroboj pionirskih reprezentanc, ki bo 24.9. v Trnavi na Slovaškem. Povabilo so prejeli Kaja Rupar, Patricia Šolar in Žan Baškovč. Vabilo za trenerja reprezentance  je prejel tudi Zvone Prezelj, vsem čestitke. Žal v skrajšanem programu ni troskoka, sicer bi vabilo prejela tudi Lea Holc in Aiden Franko, oba sta zmagala v troskoku.