VELIK USPEH NA ATLETSKEM POKALU SLOVENIJE V MNOGOBOJU

SLOVENJ GRADEC, 3.-4.10.2015

2015-sept.okt 143_small

Z atletskim pokalom Slovenije v mnogobojih so se končala letošnja tekmovanja na atletskih stezah. Zelo uspešno so tekmovali tudi naši mladi atleti, saj so dosegli nekaj izredno lepih uvrstitev.
Najmlajši v kategoriji U12 in U14 tekmujejo v četveroboju, ki obsega tek na 60 m, skok v daljino, met vortexa in tek na 300, oz. 600 m.
Dečki do 12 let so ekipno osvojili odlično 2. mesto. Med posamezniki je Tjaš Peterlin zasedel 4., Nik Kozel Tomše 9., Andraž Bizjak 11. in Aleksej Špiler 21. mesto.

2015-sept.okt 134

Pri deklicah do 12 let smo imeli samo eno predstavnico Evo Pačnik, ki je zasedla 7. mesto v ekipnem seštevku pa je bilo to dovolj za 5. mesto.
Pri dekletih do 14 let je ekipa zasedla prav tako odlično 2. mesto. Naša najboljša predstavnica je bila Meta Grilc, ki je osvojila 4. mesto, do tretjega mesta jo je ločilo vsega 5 točk, Neža Fister je zasedla 15., Nina Šimnic 17. in Pia Holc 18. mesto.

meta

Fante v kat. U14 je zastopal Miha Klofutar ki je zasedel 12. mesto, ekipno pa je bilo to dovolj za 4. mesto.
V kategoriji deklet U16 ( do 16 let) smo imeli odlični tekmovalki. Lara Krnc je v sedmeroboju (80 m ovire, skoku v višino, suvanju krogle, 100 m, skoku v daljino, metu kopja in teku na 800 m) z naskokom 836 točk več kot prepričljivo osvojila 1. mesto ter potrdila pričakovanja, da se bo razvila v odlično mnogobojko.

2015-sept.okt 123

Družbo na zmagovalnih stopničkah ji je delala Neja Omanovič, ki je zasedla 3. mesto. Iris Breganski se je prav tako odločno borila in osvojila 8. mesto. Ekipno so dekleta osvojila 1. mesto.

2015-sept.okt 143

V vseekipnem seštevku so bila dekleta uvrščena na visoko 3. mesto, fantje pa so pristali na 5. mestu.