VELIKA BERA MEDALJ NA DRŽAVNEM PRVENSTVU ZA U12 in U14

Velenje, 15.-16.9.2012

Atletinje in atleti AK Radovljica so na DP odšli z velikimi pričakovanji, ki so se v veliki meri uresničila. Bilo je tudi nekaj smole, saj se je po prvem dnevu poškodovala Nika Ponikvar, ki je bila v igri za najboljšo atletinjo prvenstva, saj bi lahko osvojila štiri zlate kolajne.

Rezultati kategorije U14
V teku na 200 m je Nika Ponikvar s časom 26,70 prepričljivo osvojila prvo mesto. V skoku v daljino je Praprotnik Malej Trina z rezultatom 5.21 osvojila tretje mesto, Lara Krnc je s skokom 4.89, kar je osebni rekord, osvojila 7. mesto. Ostala dekleta so dosegla naslednje uvrstitve; 20.mesto Neja Omanovič 4,24, 21. Maša Kofol 4,22, 22. Lana Vauhnik 422, 33. Kjkara Potočnik 3,77.
V teku na 60 m ovire je Sara Mohorič z osebnim rekordom 9,82 osvojila 3. mesto,
Maša Kofol je s časom 10,73 zasedla 11. mesto.
Štafeta 4 X 100 m v postavi Krnc Lara, Praprotnik Malej Trina, Mohorič Sara, Ponikvar Nika je z rezultatom 52,27 suvereno osvojila 1. mesto
II. ekipa v sestavi Peterlin Lara, Vauhnik Lana, Bohinc Jera, Omanovič Neja je s časom 55.69 osvojila 7.mesto.
V kategoriji U12 so dekleta nadaljeva odlične rezultate. V metu krogle je Patricija Šolar z metom 9.08 osvojila 3. mesto. V skoku v daljino je Lea Holc preskočila 4.22 in pristala na 5. mestu.
V teku na 60 m je Nika Vereš s časom 8.80 zasedla 3. mesto, Maja Šlibar 9. mesto, Urška Baloh pa 17.mesto. Štafeta 4 x 200 m v postavi Baloh Urška, Vereš Nika, 7 Holc Lea, Šlibar Maja pa je s časom2:02,03 osvojila 1. mesto.

Uvodni dan drugega dneva tekmovanja je v kategoriji U14 popestril Aljaž Gašperin, ki je slavil v skoku v daljino z osebnim rekordom 5.27 postal slovenski prvak. Dobro pripravljenost je dokazal še v teku na 60 m , kjer je s časom 8.34 osvojil 7. mesto.
V teku na 200 m ovire je bila odlična Sara Mohorič, rezultat 29.94 ji je prinesel srebrno kolajno. V teku na 60 m je Trina Praprotnik Malej s časom 8,35 osvojila 4. mesto, Lara Krnc je s časom 8.40 osvojila 6. mesto, Neja Omanovič je bila 20., Kjara Potočnik pa je bila 43.
Oslabljena štefeta je v postavi Kofol Maša, Mohorič Sara, Krnc Lara, Praprotnik Malej Trina s časom 1:54,82 osvojila nehvaležno 4. mesto. II. ekipa v postavi Potočnik Kjara, Peterlin Lara, Bohinc Jera, Omanovič Neja je s časom 1:58,56 zasedla 9. mesto.

V kategoriji U12 nas je z brezkompromisnim tekom na 200 m navdušila Nika Vereš, z rezultatom 29.28 je prepričljivo osvojila zlato kolajno. Maja Šlibar je zasedla 5. mesto, njen čas je 30.13, za njo pa se je na 6. mesto s časom 30.45 povzpela Lea Holc. Pia Modrijan je v skoku v višino preskočila 1.15 cm in zasedla 14. mesto. Žal se je pri ogrevanju poškodovala Patricija Šolar, ki je bila favoritka za najvišja mesta v metu vortexa, saj je bila prijavljena z najboljšim rezultatom.
Vsi nastopajoči si zaslužijo vse pohvale. Odlični rezultati in osvojena odličja govorijo, da so med letom zavzeto in marljivo vadili.