VRHUNCI RADOVLJIŠKE ATLETIKE

LARA KRNC DOSEGLA NORMO V MNOGOBOJU ZA EVROPSKO PRVENSTVO ZA

MLAJŠE MLADINKE V TBILISIJU V GRUZIJI

Ptuj, 11. – 12.6.2012

Ptuj bo za mlado radovljiško atletinjo Laro Krnc, sicer doma z Zg. Dobrave, ostal v spominu kot mesto, kjer je na prvenstvu Slovenije v mnogobojih dosegla normo za uvrstitev na Evropsko prvenstvo za mlajše mladinke v Tbilisiju. Lara je postala državna prvakinja in z  4.923 točkami presegla zahtevano normo (4.800) za letošnje evropsko prvenstvo v Tbilisiju v Gruziji. V vseh sedmih disciplinah je postavljala osebne rekorde. Njeni rezultati po posameznih disciplinah pa so: 100 m ovire 14,90 in 855 t., skok v višino 1,61 in 747 t., krogla 11,23 in 610 t., 200 m 26,09 in 789 t., daljina 5,67 in 750 t., kopje 34,83 in 568 t., 800 m 2:37,34 in 604 točk.

Larina prva izjava po razglasitvi rezultatov:« Občutki so odlični. Sicer sem normo nekako pričakovala, a sem vseeno prijetno presenečena. Rada bi se zahvalila vsem trenerjem AK Radovljica, ki so mi pomagali na poti do uspeha«.

Lari čestitamo za vrhunski rezultat.

Brno, 11.6.2016

V Brnu na Češkem pa se je odvil tradicionalni četveroboj reprezentanc mlajših mladincev in mladink Madžarske, Slovaške, Slovenije in Češke. Reprezentanco sta uspešno zastopala tudi dva radovljiška atleta. Neja Omanovič je v troskoku s skokom 12, 16 osvojila odlično 2. mesto in le za 9 cm zaostala za normo za udeležbo na Evropsko prvenstvo za mlajše mladinke v Tbilisiju. Upamo, da ji bo na naslednji preizkušnji uspelo preskočiti predpisano normo.

Matic Silič je v skoku v višino preskočil 1,91 in zasedel 5. mesto. Reprezentanca je osvojila 3. mesto.

Kranj, 11.6.2016

Na 22. mednarodnem atletskem tekmovanju Kranj 2016 »Memorial Vučko« so bili uspešni tudi ostali radovljiški atleti. Poglejmo boljše rezultate.

V kategoriji U8 sta bila uspešna Mark Bizjak in Maks Jerala. Mark je zmagal tako v teku na 60 m in skoku v daljino, Maks pa je bil v obeh disciplinah drugi.

V kategoriji U10 je med deklicami Živa Kovačič v teku na 60 m osvojila 2. mesto, v skoku v daljino pa 4. mesto. Katarina Rogač je v teku na 60 m osvojila 3. mesto, v skoku v daljino pa je bila 8. Tinkara Krnc je v metu vortexa zasedla 4. mesto.

Med fanti je Andrej Mihelič v metu vortexa osvojil 4. mesto, Maks Mandelc 6. in Lukas Kelih Šolar 8. mesto. Aljaž Mauko je v teku na 60 m osvojil 6. mesto v skoku v daljino pa 8. V skoku v daljino je bil uspešen tudi Oskar Zupan, ki je osvojil 4. mesto.

V kategoriji U12 je bil odličen Nik Kozelj Tomše, ki je s skokom 4,30 zmagal v skoku v daljino, v teku na 60 m pa je osvojil 2. mesto. Odlična je bila tudi Ana Vajs ki je osvojila 2. mesto v teku na 200 m in v skoku v daljino. Andraž Bizjak je v teku na 200 m osvojil 2. mesto.

V kategoriji U14 je Rok Makuc suvereno osvojil dve prvi mesti. V skoku v daljino je skočil 5,72, v teku na 60 m je odtekel 7,84. Miha Klofutar je v skoku v daljino osvojil 3. mesto, Vid Požeg pa 9. V metu vortexa je Tevž Podlipnik osvojil 3. mesto, Tomy Legat je bil 7., Gaber Kokalj pa 9. Manca Papler je v teku na 600 m osvojila 9. mesto. V metu vortexa je bila uspešna Eva Pačnik s 5. mestom, Egon Mandelc pa je bil 8. Izkazala se je tudi Nina Breznik, ki je v teku na 600 m osvojila 5. mesto, na isti razdalji je Tjaš Peterlin osvojil 6. mesto.

V kategoriji U16 Je Neža Fister v suvanju krogle osvojila 2. mesto, Ana Muhar pa v skoku v daljino 7.

Pri ml. mladinkah je Sara Mohorič v teku na 400 m osvojila 2. mesto, Nika Ponikvar pa v teku na 100 m 3. mesto. V troskoku je Trina Praprotnik Malej osvojila 3. mesto.

V članski konkurenci je zelo dobro formo prikazal Mitja Nučič, ki je v obeh disciplinah prestavil meji osebnih rekordov. V teku na 100 m je dosegel 10,86 in osvojil 4. mesto. Še boljši pa je bil v teku na 200 m, s časom 21,96 je osvojil 3. mesto.