POSAMIČNA IN DVE EKIPNI MEDALJI NA PRVENSTVU SLOVENIJE V POSAMIČNEM IN EKIPNEM MNOGOBOJU V DVORANI ZA PIONIRJE IN PIONIRKE U12

DVORANSKO PRVENSTVO SLOVENIJE V MNOGOBOJU U 12

Slovenska Bistrica, 12. 3. 2022

V soboto je v  Slovenski Bistrici potekalo Prvenstvo Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirje in pionirke U 12, ki smo se ga s številčno ekipo udeležili tudi člani atletskega kluba Radovljica. Številni naši atleti so tekmovali sploh prvič, zato nas njihovi uspehi še toliko bolj navdušujejo. Posebej pa smo ponosni na Zojo Razinger, ki se s prvenstva vrača z naslovom državne prvakinje v mnogoboju med pionirkami U 12!

Zojin skupni izkupiček je znašal 1830 točk, s čimer je za več kot 130 točk premagala drugo uvrščeno. Poleg tega je dosegla zmago v kar 3 disciplinah in sicer v teku na 60 m z rezultatom 9,08 s, v skoku v daljino z rezultatom 4,14 m in v teku na 300 m z rezultatom 52,76 s. V metu 2 kg medicinke pa je osvojila 7. mesto z rezultatom 6,60 m. O skupni zmagovalki po takih predstavah tako ni bilo dvoma.

Odlično pa so se odrezale tudi ostale pionirke. Ines Avsenek Renko je osvojila skupno 11. mesto, Lina Košir 12. mesto, Inna Jusufagić 22., Lora Struna 39., Elena Mihelič 40., Manca Tavčar 43., Gaja Bevc 53., Lana Jeler 75., Mija Hrovat 80. in Uma Huseinbašić 86.  mesto med kar 100 tekmovalkami.

Pri pionirjih je najboljšo uvrstitev dosegel Nejc Štefelin, ki je zbral 1259 točk in zasedel 9. mesto. Z dobrimi uvrstitvami pa so nas presenetili tudi ostali fantje. Bine Žmitek je namreč osvojil 13. mesto, Vitan Bertoncelj 23., Mark Razinger 28. in Vid Šter 40. mesto med več kot 60 tekmovalci.

Poleg lepih posamičnih uvrstitev, pa sta Bine Žmitek in Nejc Štefelin kot ekipa zasedla 3. mesto, prav tako 3. mesto sta zasedli tudi Zoja Razinger in Elena Mihelič.