RADOVLJIŠKE PIONIRKE IN PIONIRJI U16 USPEŠNI NA PRVENSTVU SLOVENIJE

Ravne na Koroškem, 12.- 13.9.2020

V Ravnah je potekalo prvenstvo Slovenije za pionirje in pionirke v kategoriji U16. Uspešno so se ga udeležili mladi Radovljiški atleti.

V metu kopja  smo Radovljičani imeli v ognju štiri vroča železa. Najbolj je zažarel Tevž Podlipnik.  Naslovu Slovenskega prvaka  med mlajšimi mladinci je dodal še naslov v svoji pionirski kategoriji,  kopje  mu je   poletelo do 58,25 m znamke,  tekmece je prehitel kar za 10 m. S tem rezultatom se uvršča med najboljše pionirje na prvenstva.  Na 8. mestu mu je sledil Gaber Brajnik, na 10. mesto se je uvrstil Tomy Legat, na 15. pa Matic Vidmar. Nik Kozelj Tomše je s skokom 6,01 m osvojil odlično 2. mesto v skoku v daljino, Andraž Bizjak pa 5. mesto. Lovro Valter je v skoku v višino osvojil mesto 5. mesto.

Pri dekletih se je odlično odrezala Kaja Maltarič. V  zadnji 6. seriji  troskoka je za dva cm prehitela  vodilno Emo Šparovec iz Kranjskega Triglava in z rezultatom 11,23  m osvojila 1. mesto.  Kaja si je drugi  dan tekmovanj  v skoku v daljino z rezultatom 5,25 m priskočila 3. mesto, Živa Kovačič pa  18. mesto.  Tina M. Eržen, ki sicer tekmuje še v kategoriji U14  se je pogumno podala na 3.000 m razdaljo v hitri hoji iz z osebnim  rekordom osvojila 4. mesto.  Manca Papler je v teku na 80 m ovire zasedla 6. mesto. Manca je 4. mesto  osvojila tudi v skoku v višino, tokrat je prehitela klubsko kolegico Živo Kovačič, ki je zasedla 5.,  Ajda Štefelin pa 8.  mesto.  Manca Papler je v teku na 100 m osvojila 29. mesto, v skoku v daljino pa 17.  mesto. Katja Janša je v teku na 300 m med 66. nastopajočimi zasedla 21. mesto. V tek na 1000 m razdalji sta si Ana Jožef pritekli 12., Karin Rotar pa 13. mesto. Urška Pirc je v troskoku osvojila 16. mesto, v skoku v daljino pa 39. mesto. V teku na 100 m je Katja Janša      zasedla 22. mesto, Karin Rotar pa  v  teku na 300 m ovire pa 8. mesto.  Ana Jožef je v teku na 2.000 m zasedla 17. mesto.

Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate.