18. TEK NA RATITOVEC IN DRŽAVNO PRVENSTVO SLOVENIJE V GORSKEM TEKU

V nedeljo, 2. junija 2013, je bil organiziran že 18. tek na Ratitovec. Tekma je štela za državno prvenstvo Slovenije v Gorskem teku, poleg tega pa je bila to še izbirna tekma za nastop na Evropskem prvenstvu v gorskem teku. Pri članih in absolutno je suvereno je zmagal Mitja Kosovelj, pri članicah pa Mateja Kosovelj.

Tekmovanja so se udeležili tudi naši člani. Marija Medja je med ženskami v absolutni razvrstitvi zasedla 12. mesto, v kategoriji starejše veteranke pa, kar 1. mesto. Med moškimi si je Danilo Šimnic v absolutni razvrstitvi pritekel odlično 7. mesto, v kategoriji člani pa je zasedel 6. mesto. Absolutni uvrstitvi Marije in Danila sta šteli tudi v pokalu Slovenije v gorskem teku.  Lucija Medja je pri mlajših deklicah zasedla 6. mesto, Krištof Medja pa pri dečkih 5. mesto.

Omenim lahko še odličen rezultat Bojana Ambrožiča iz Ljubnega, ki se mu je uspelo uvrstiti v ekipo Slovenije, ki bo nastopila na Evropskem prvenstvu v gorskem teku.

Vsem nastopajočim iskrene čestitke za dosežene rezultate.

Celotni rezultati so dosegljivi na tem naslovu.