MEDNARODNI ATLETSKI MITING

Radovljica, 4.6.2017

Atletski klub Radovljica je bil organizator mednarodnega atletskega mitinga na katerem se je pomerilo več kot 250 tekmovalcev iz vse Slovenije ter nekaterih tekmovalcev iz Avstrije in Italije. Izkazali so se tudi domači tekmovalci, ki so dosegli 25 osebnih rekordov. Med boljše rezultate štejemo rezultat člana Mitje Nučiča, ki je v teku na 200 m z rezultatom 21,83 zmagal. Rok Makuc U16 je zmagal v skoku v daljino z 6,21 in se v teku na 100 m spustil pod 12 s, točneje 11,85. V skoku v višino je Miha Klofutar z višino 1,71 slavil zmago, Ana Vajs U14, pa je s skokom 4,67 v daljino osvojila prvo mesto. V metu diska je med pionirkami z osebnim rekordom zmagala Patricia Šolar, ki je bila najboljša tudi v suvanju krogle. V metu kopja U16 pa je 1. mesto osvojila Meta Grilc. Med mlajšimi mladinkami je Lea Holc  slavila v skoku v daljino s skokom 5,23, Neja Omanovič pa je v troskoku preskočila 12,33 in jo le še 20 cm loči od norme za svetovno prvenstvo v Keniji.

V programu mitinga je bil tudi Pokal Slovenije v hitri hoji, ki je letos organiziran prvič, z njim pa AZS želi spodbuditi zanimanje in razvoj hitre hoje. Od domačih tekmovalcev v hitri hoji sta se izkazala Karin Avsenek in Rok Pfajfar, ki se razvijata v odlična »hodača«.

Vsi rezultati v priponki.