Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Varaždin, 13.4.
Skupina radovljiških atletinj in atletov se je udeležila 1. kola Hrvaške atletske lige – Sever v Varaždinu na Hrvaškem. V lepem in prijaznem okolju so naši tekmovalci dosegli nekaj odličnih rezultatov in uvrstitev.
V kategoriji deklet U14 so radovljičanke slavile trojno zmago. Zmagala je Lara Krnc, preskočila je 4,78, 2. mesto je s skokom 4,73 zasedla Neja Omanovič, 3. mesto pa je pripadlo Lani Vauhnik, preskočila je 4,67, 12. mesto je zasedla Maja Šlibar, skočila je 4,13. V štafeti 4 x 100 m  v postavi Lara Krnc, Neja Omanovič, Lana Vauhnik in Nika Vereš so bile radovljičanke prav tako prve, čas se je ustavil na 53,56. V skoku v višino je zmagal Matic Silič, preskočil je 145 cm. Nika Vereš je v teku na 60 m s časom 9,09 osvojila sredino lestvice, 14. mesto. Maja Šlibar je v teku na 200 m odtekla 30,34 in osvojila 8. mesto.
V kategoriji U16 je v teku na 300 m s časom 42,18 premočno zmagala Nika Ponikvar, 5. mesto je s časom 45,04 zasedla Sara Mohorič. V skoku v daljino je prav tako slavila zmago Trina Praprotnik Malej, preskočila je 5,23. Štafeta 4 x 100 m v postavi  Maša Kofol, Sara Mohorič, Trina Praprotnik Malej in Nika Ponikvar je bila prav tako prva, štoparice so namerile 52. 83.

Domžale, 13.4.
V Domžalah  so organizirali metalski miting, ki so se ga udeležili tudi naši atleti. Irenej Bozovičar je v metu diska med st. mladinci z metom 44,30 osvojil 3. mesto. Tjaša Šolar je v kategoriji ml. mladink v suvanju krogle z metom 9.90 osvojila 2. mesto, Dejan Marić prav tako ml. mladinec pa je v metu diska z rezultatom 35,51 osvojil  1. mesto.