PETEROBOJ PIONIRSKIH REPREZENTANC / 5 COUNTRY U16 MATCH CZE-CRO-HUN-SVK-SLO

MARIBOR, 27.9.2014

V Mariboru je potekal tradicionalni Peteroboj pionirskih reprezentanc Češke, Hrvaške, Madžarske, Slovaške in Slovenije. V reprezentanco so bile uvrščene kar štiri atletinje in en atlet, s katerimi smo bili v reprezentanci med najštevilčnejšimi zastopanimi klubi. Barve Slovenije so zastopali Lana Vauhnik, Lara Krnc, Nika Ponikvar, Sara Mohorič in Aljaž Gašperin. Za trenerja je bil izbran Iztok Omerza. Najboljši rezultat med radovljiškimi tekmovalci je dosegla Nika Ponikvar, ki je v teku na 300 m z osebnim rekordom 40,45 osvojila odlično 2. mesto. Lana Vauhnik je prav tako z osebnim rekordom v metu 500g. kopja – 37,19 osvojila 6. mesto. Sara Mohorič je v teku na 300 m ovire s časom 47,00 zasedla 7. mesto, Lara Krnc pa je v skoku v daljino – 5,27 osvojila 8. mesto. Štafeta 4 x 100 m v kateri je tekel Aljaž Gašperin je bila zaradi napake pri predaji diskvalificirana. Ekipno so dekleta in fantje osvojili 3. mesto. Čestitamo tekmovalcem in trenerjem!