SESTRI LEA IN PIA HOLC TER ROK MAKUC MED NAJBOLJŠIMI MNOGOBOJCI NA APS

Nova Gorica, 4.-5.9.2014

AK Gorica je bil organizator Atletskega pokala Slovenije v mnogobojih. Odlično je nastopila tudi radovljiška ekipa, ki je bila zaradi poškodb rahlo okrnjena, kljub temu pa je dosegla imeniten uspeh. Dekleta so namreč postale vseekipne zmagovalke Atletskega pokala Slovenije.

V kategoriji U14 je Lea Holc zasedla 2. mesto. Poglejmo njene rezultate; v teku na 60 m je s časom 8,62 osvojila 3. mesto, v skoku v daljino je s skokom 4,92 m zasedla 3. mesto, v metu vortexa je z metom 40,61 zasedla 4. mesto, v teku na 600 m je bila najboljša z odličnim rezultatom1:49,34.

Ekipa v sestavi Lea Holc, Meta Grilc, Eva Maier, Neža Fister, Kaja Rupar in Nina Šimnic je osvojila odlično 2. mesto.

Mlajša sestra Pia je v kategoriji U12 prav tako zasedla odlično 2. mesto. Njeni rezultati;   na 60 m je tekla 9,60, v skoku v daljino je priskočila 4,04 m, vortex je vrgla 37,85 m, 300 m je pretekla v času 49,99. Ekipa v sestavi Pia Holc, Vukčević Nana, Eva Pačnik in Enja Praprotnik Malej je osvojila visoko 2. mesto

Med fanti je bil zelo dober Rok Makuc U12, ki je osvojil 3. mesto. Dosegel je naslednje rezultate; 60 m je pretekel v času 8,64, v daljino je skočil 4,67 m, vortex je vrgel 38,02, 300 m je pretekel v času 46,91. Ekipno sta s Tjašom Peterlinom osvojila odlično 1. mesto.