USPEŠNI NA PRVENSTVU SLOVENIJE V KATEGORIJI U12 IN U14

Novo Mesto 16. – 17.9.2017

V Novem Mestu so izvedli še zadnje posamično prvenstvo Slovenije, tokrat za kategoriji U12 in U14. Nekaj lepih uvrstitev so dosegli tudi naši najmlajši atleti in atletinje. Prvi dan nas je razveselil Rok Pfajfar, ki je v kategoriji U12 v hitri hoji na 1.000 m osvojil 1. mesto. Drugi dan prvenstva smo bili uspešnejši. Na zmagovalni oder je z drugim mestom v skoku v višino pri dekletih U12 stopila Manca Papler. Drugo mesto je v suvanju krogle osvojil Andrej Mihelič. V skoku v daljino pa je Andraž Bizjak osvojil 3. mesto.

Ostali nastopi v kategoriji U12.: V metu Vortexa je Matic Vidmar osvojil 5., Andrej Mihelič pa 7. mesto. V skoku v daljino je Oskar Zupan zasedel 14., Luka Makuc pa 16. mesto. V teku na 60 m je Andraž Bizjak pristal na 9., Luka Makuc pa na 10. mestu. V teku na 200 m je Ažbe Smolnikar zasedel 20. mesto.

Pri pionirkah je v skoku v daljino Manca Papler osvojila 6. mesto, Živa Kovačič 11. in Katarina Rogač 20. mesto. V skoku v višino je Ajda Štefelin osvojila 4. mesto, Tinka Turk pa v teku na 200 m 24. mesto.

V kategoriji U14 pa smo dosegali naslednje uvrstitve: V skoku v daljino je Ana Vajs osvojila 14., Urša Mohorič pa 41. mesto. V metu vortexa je Eva pačnik zasedla 12. mesto, v suvanju krogle pa je bila 14.

Štafeta 4 x 200 m v postavi Ana Vajs, Urša Mohorič, Eva Pačnik in Sara Varek je osvojila 11. mesto.

V suvanju krogle je Tevž Podlipnik zasedel 9., Tomy Legat 12., Egon Mandelc pa 13. mesto. V metu vortexa pa je Egon zasedel 7., Tevž in Tomy pa si z enakim rezultatom delita 9. mesto. V teku na 200 m je Nik Kozel Tomše zasedel 9., Tjaš Peterlin pa 10. mesto. V skoku v daljino je bil Tjaš 4., za bronasto medaljo je zaostal za 6 cm, Nik pa je bil mesto za njim, osvojil je 5. mesto. V teku na 60 m v B finalu je Tjaš zasedel 4. mesto, Nik  pa 6. mesto.

Vsem nastopajočim čestitamo za dosežene rezultate.

POKAL SLOVENIJE V GORSKIH TEKIH

V Tuhinjski dolini v Češnjicah pa je potekal Pokal Slovenije, kjer je v kategoriji U14 Lucija Medja osvojila 3. mesto, Jaka Pačnik pa v kat. U12 8. mesto.

PRVENSTVO SLOVENIJE V CESTNEM TEKU

Na prvenstvu Slovenije v cestnem teku na 10 km je odlično 3, mesto zasedel Jani Mulej.