VELIK USPEH NA DRŽAVNEM PRVENSTVU V CELJU

Celje, 12.-13.9.2015

Celjski Kladivar je bil organizator prvenstva Slovenije za kategorijo U16. Na dvodnevnem tekmovanju so se več kot odlično izkazali mladi radovljiški atleti, saj so osvojili kar 11 medalj različnih barv, od tega štiri zlate, dve srebrni in pet bronastih. Pri tem naj dodamo še zanimivost, ki se na državnih atletskih prvenstvih ne zgodi pogosto, v metu diska pri fantih so vsa prva tri mesta zasedli Radovljičani.

Med dekleti je izvrstno formo pokazala Lara Krnc , ki je v napetem troboju v skoku v daljino preskočila 5,58 m in premagala Evo Pepelnak, ki je skočila 5,51 m in Niko Ude z istim rezultatom vendar slabšim drugim skokom. Lara je drugi dan v skoku v višino preskočila 1,56 m in osvojila bronasto medaljo. V obeh štafetnih tekih je Lara prav tako dodala velik prispevek k osvojitvi dveh bronastih medalj. Lea Holc je v skoku v daljino s skokom 4,99 m zasedla 8.mesto.

PS posamezno U16 CELJE 019_galPS posamezno U16 CELJE 046_gal

V metu diska za dekleta je Patricija Šolar z metom 31,66 premagala starejše tekmice in zasluženo osvojila zlato medaljo. V metu kopja  je osvojila 4. mesto, v suvanju krogle pa 8. mesto.

PS posamezno U16 CELJE 018_gal

Med fanti je bil prav tako odličen Matic Silič. V troskoku je preskočil 12,85 in osvojil srebrno medaljo. Še boljši je bil v svoji paradni disciplini v skoku v višino je s skokom prek 1,85 m suvereno osvojil zlato medaljo. Nastopil je še v skoku v daljino in s preskočenimi 5,68 m zasedel 6. mesto.

PS posamezno U16 CELJE 001_gal

Med metalci diska smo imeli tri predstavnike, ki so se prav tako vsi izkazali. Vlogo favorita je opravičil Žan Baškovč, ki je z metom 37,22 m osvojil naslov državnega prvaka. Za drugo oz. tretje mesto sta se borila Leonard Bozovičar in Nace Gosnik. Leonard je z metom 34, 68 m osvojil drugo, Nace pa za vsega 3 cm krajšim metom tretje mesto.

PS posamezno U16 CELJE 052_galPS posamezno U16 CELJE 042_gal

Neja Omanovič je v troskoku s skokom 11,37 zasedla 3. mesto.

PS posamezno U16 CELJE 041_gal

V suvanju krogle je pri dekletih lepo presenetila Neža Fister in zasedla 7.mesto.

Štafeta 4 x 100 m v postavi Nika Vereš, Lea Holc, Neja Omanovič in Lara Krnc je s časom   51,41 osvojila odlično 3. mesto

PS posamezno U16 CELJE 026_gal

Štafeta 4 x 300 m v postavi Eva Maier, Lea Holc, Neja Omanovič in, Lara Krnc je s časom 2:57,34 osvojila 3. mesto.