Share on twitter
Share on email

PRVENSTVO SLOVENIJE V DVORANI ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLADINKE

Novo mesto, 13. 3. 2021

Novomeški velodrom je, kot smo v zimski sezoni že vajeni, ponovno gostil prvenstvo Slovenije, tokrat za mlajše mladince. V dvorani so se ponovno dobro odrezali tudi naši atleti in atletinje.

V teku na 200 m je Nik Kozel Tomše s časom  23.64 osvojil naslov vice državnega prvaka kot mlajši v tej starostni kategorij in s tem napovedal lov za vrhunskimi dosežki tudi v spomladanski sezoni. V teku na 200 m je nastopil tudi Matevž Kavčič in osvojil 18. mesto.

Pri dekletih sta v teku na 200m nastopili Meta Pohar in Jerca Grašič, ki sta osvojili končno 32. in 34. mesto.

V teku na 800 m smo imeli eno predstavnico Tio Žagar, ki je osvojila 15. mesto s časom 2.53,74.

V meto krogle je Manca Papler osvojila 5. mesto z metom dolgim 10.51 m.

Pri fantih v skoku v višino je Lovro Valter osvojil 6. mesto z rezultatom 1.60m, Mak Detela pa 8. mesto z rezultatom 1.55m Pri dekletih je Živa Kovačič osvojila 4. mesto z rezultatom 1.65m, Manca Papler pa končno 7. mesto z rezultatom 1.56 m. Naj poudarimo, da Lovro, Mak in Živa nastopajo še v kategoriji pionirjev in pionirk U16, zato so v višji starostni kategoriji zares dosegli lep uspeh.

Ponovno so se izkazali naši skakalci v daljino in pri troskoku. Pri fantih v skoku v daljino je Tjaš Peterlin osvojil 3. mesto z rezultatom 6.07m, Nik Kozel Tomše 4. mesto z rezultatom 5.82m, Andraž Bizjak pa 12. mesto z rezultatom 4.86 m.

Pri dekletih je prav tako tretje mesto osvojila Kaja Maltarič z rezultatom 5.33 m se je močno približala osebnemu rekordu. Amadeja Lavtižar je osvojila 9. mesto, Eva Pačnik 11., Urška Pirc pa 16. mesto.

V troskoku se je zopet odlično odrezal Tjaš Peterlin, ki je bronu iz skoka v daljino dodal še en bron z rezultatom 13.27 m.

Pri dekletih pa je z novim osebnim rekordom 11.46  Kaja Maltarič osvojila naslov vice državne prvakinje. Eva Pačnik je osvojila končno 4. mesto, Amadeja Verdnik 8., Urška Pirc pa 12. mesto.

Iskrene čestitke vsem atletom in atletinjam.