PRVENSTVO SLOVENIJE ZA MLAJŠE MLADINCE IN MLAJŠE ČLANE

V Novi Gorici, 22.-23.6.2024 je bilo izvedeno prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mlajše člane. Na prvenstvu Slovenije so nastopili tudi Radovljičani. Poglejmo njihove rezultate.

V kategoriji mlajših mladincev in mladink je bila zelo uspešna Nika Dovžan Karahodžić saj je osvojila kar dve odličji. Nika je postala Slovenska prvakinja v skoku v daljino, preskočila je 5,53 m,  v troskoku  je prejela srebrno odličje,  skočila je 11,72 m. V skoku v daljino je bila uspešna tudi Katarina Rogač, s preskočenimi 5,40 m je osvojila odlično 2. mesto. Neja  Jarkovič je zasedla 15., sestra  Lina pa 16. mesto.  V metu kopja je Nace Koblar osvojil svoj prvi naslov slovenskega prvaka, njegov najdaljši met je meril točno 52,00 m. Na lepo  6. mrsto se je v metu kopja povzpel tudi Črt Zorc.  V metu diska je Nejc Vidmar z osebnim rekordom 40, 97 m osvojil bronasto kolajno.  Tek na 1.500 m je Matevžu Majerju prenesel 10. mesto. V skoku v višino so naše tekmovalke; Zala Arnol, Ivana Berce in Julija Slak skočile  na 5., 7., in 9.mesto. Mark Bizjak je v skoku v daljino preskočil 5.80 m in zasedel 6. mesto. Černe Kaja je v teku na 100 m zasedla 45. v teku na 200 m pa 63. mesto.

Nace Koblar  si je z doseženo normo v metu  kopja zagotovil nastop na Balkanskem prvenstvu, ki bo 6.7. v Mariboru, prav tako pa Katarina Rogač v skoku v daljino.

Pri mlajših članicah je v  troskoku  z daljavo 12,33 m Kaja Maltarič osvojila 2. mesto, v skoku v daljino je zasedla nehvaležno 4. mesto. Matic Vidmar je v metu kopja z rezultatom 57,41 m osvojil 3.mesto. Sara Avsenek Renko je v teku na 200 m zasedla 15. mesto.

Vsem nastopajočim čestitamo!